چهارشنبه , دسامبر 7 2022
آخرین خبرها
فرمانده انتظامی گیلان خبر داد؛

فرمانده انتظامی گیلان خبر داد؛

بازدیدها: 6

کلاهبرداری ۱۰۰ میلیاردی با اسناد جعلی در رودسر

فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری اعضای باند چهار نفره جعل اسناد ملکی با کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی در شهرستان رودسر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از ایسنا؛ سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی رودسر در پی اعلام شکایت مردی ۳۸ ساله مبنی بر جعل سند و کلاهبرداری از وی، بررسی موضوع را در دستورکار قرار دادند.

وی با بیان اینکه با بررسی کارشناسی مدارک شاکی صحت موضوع برای کارآگاهان آگاهی محرز شد، افزود: افرادی با اسناد جعلی در سال ۱۳۹۷، ۱۰ هزار مترمربع زمین را به قیمت ۱۰۰ میلیارد ریال در بخش چابکسر به شاکی فروخته‌ بودند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه با تلاش شبانه‌روزی ماموران پلیس آگاهی، چهار متهم این پرونده شناسایی شدند، بیان کرد: ۲ متهم ۳۱ و ۵۷ ساله در بخش چابکسر شهرستان رودسر دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: متهمان ۵۵ و ۵۶ ساله دیگر این پرونده نیز با اخذ نیابت قضائی در شهرستان‌های شفت و کرج دستگیر و به شهرستان رودسر منتقل شدند.

سردار ملکی با اعلام اینکه مقداری اسناد و مدارک جعلی از مخفیگاه متهمان کشف شده، گفت: آنها پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اعمال خلاف قوانین و مقررات عاقبت خوشی برای مجرمان نداشته و سرانجام این قبیل اعمال محبوس ماندن در پشت میله‌های زندان است از شهروندان خواست، ضمن دقت در انجام معاملات و اطمینان از اصالت سندهای ملکی در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.