شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
فضای مجازی بهترین بستر برای تبیین فرهنگ دفاع‌مقدس است

فضای مجازی بهترین بستر برای تبیین فرهنگ دفاع‌مقدس است

بازدیدها: 9

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،سرهنگ حسین مصطفی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: استراتژی تهاجمی دشمن بعد از سوم خرداد تبدیل به استراتژی دفاعی شد یعنی مقاومت رزمندگان ما باعث شد که دشمن با تمام تجهیزاتی که در اختیار داشت نتواند پیروز میدان شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه صدام معتقد بود که ایران توان دفاع در برابر حملات او را ندارد و در عرض یک هفته تهران را فتح می‌کند خاطرنشان کرد: بعد از عملیات غرور‌آفرین دفاع مقدس تمام داشته‌های دشمن فرو ریخت و باعث شد که صدام آن مقام و اعتباری که نزد هم‌پیمانان و حامیان خود داشت را از دست دهد.

مصطفی‌پور با بیان اینکه در هشت سال ‌دفاع مقدس جوانان حماسه‌سازی آفریده شدند که توانستند جنگ را مدیریت کرده و دشمنان را به زانو درآورند گفت: امام راحل جوانانی که تا قبل از دفاع مقدس هیچ تجربه جنگی نداشتند را تربیت کرد؛ یکی ‌از این جوانان که رشد کرد و از دل یک روستا پا به عرصه جنگ گذاشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بود.

وی با اشاره به فرماندهی شهید سلیمانی در زمان فتح خرمشهر ابراز داشت: سپهبد شهید قاسم سلیمانی در دوران هشت سال دفاع مقدس فرماندهی لشکر 41 ثارالله را بر عهده داشت و با اقتدار و صلابت خود توانست به عشق امام(ره)، کشور و مردم بر دشمن هجوم برده و آن‌ها را زمین‌گیر کند؛ البته این گوشه‌ای از افتخارات حاج قاسم است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه اراده ملت ما در دفاع مقدس باعث شد که تمام آزادی‌خواهان عالم به این نتیجه برسند که تنها باید با متکی بر اراده و ظرفیت خود در برابر هر نوع زور‌گویی ایستادگی کرد افزود: مقاومت ملت فلسطین در جنگ دوازده روزه نیز نشان می‌دهد که جبهه جهان اسلام به استراتژی تهاجمی روی آورده‌اند.

مصطفی‌پور با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام دیگر نمی‌توانند دست به هر اقدامی بزنند گفت: امروز مبارزان ما در جهان اسلام با الگو گرفتن از آموزه‌های دفاع مقدس همواره بر پیشبرد‌ اهداف شهدا گام بر می‌دارند؛ همچنین امیدواریم در همین ایام فتح خرمشهر، شاهد فتح قدس باشیم و مبارزات مردمی فلسطین نیز به‌زودی به فتح قبله اول مسلمانان ختم شود.

وی با بیان اینکه تجربه دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر به ما نشان داد که اگر به خود‌باوری دست یابیم و ظرفیت‌های خود را در کشور تقویت کنیم می‌توانیم خیلی از بن‌بست‌ها را از موانع راه برداریم خاطرنشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس با کمترین امکانات ایستادگی کردیم و نشان دادیم با اراده و وحدت همگانی نیز می‌توان مسیر پیروزی را طی کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با اشاره به تحریم‌های اقتصادی ناجوانمردانه علیه ملت ایران اظهار داشت: در این عرصه نیز اگر می‌خواهیم سربلند بیرون بیابیم باید فرهنگ ناب دفاع مقدس را در جامعه بیش‌از گذشته ترویج دهیم و همچون دفاع مقدس به جوانان تکیه کرده و از ظرفیت‌های خودی برای شکست تحریم‌ها استفاده کنیم.

مصطفی‌پور به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «خرمشهر‌ها در پیش است» اشاره کرد و ابراز داشت: ما نباید تلاشمان تنها به پاسداشت خلاصه شود بلکه باید با تلاش و همت هم اهداف دشمن را در جنگ فرهنگی خنثی کرده و نگذاریم که جوانان بیشترین آسیب را متحمل شوند؛ چون دشمن در این جنگ افکار جوانان را هدف قرار داده است.

وی با بیان اینکه جوانان امروز ما درک میدانی از دفاع مقدس ندارند و ضروری است که بحث‌های مختص این روز را به‌طور گسترده برای آنان مطرح کنیم تصریح کرد: باید الگو‌های شهدا و رزمندگان را برای جوانان ترسیم کنیم تا خود بتوانند راه درست را پیدا کنند که در حال حاضر نیز بهترین بستر برای انتقال این فرهنگ، فضای مجازی است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با تاکید بر اینکه فرهنگ‌سازی و ترویج این امر از طریق فضای مجازی بهترین فرصت مناسب برای درک معانی این حماسه و ورود به این عرصه است خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های فضای مجازی و علاقه‌مندی نسل جوان در استفاده از این فضا می‌توان از این فرصت بهره گرفت.