چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
كسب رتبه سوم در هشتمین كنفرانس منطقه ای سیرد

كسب رتبه سوم در هشتمین كنفرانس منطقه ای سیرد

بازدیدها: 28

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،هشتمین دوره کنفرانس منطقه‌ای سیرد با افتخار آفرینی و کسب رتبه سوم شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان همراه بود.
هشتمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد به عنوان یکی از مهمترین رویداد علمی صنعت توزیع برق کشور بصورت آنلاین در محل مرکز پایش صنعت برق ایران در شرکت توانیر و باحضور مهندس همایون حائری معاون برق و انرژی وزیر نیرو، مهندس محمد حسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر و مهندس غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و رئیس اجرایی کنفرانس به اجراء درآمد.

در آیین افتتاح این کنفرانس حائری اظهار داشت: برگزاری این کنفرانس مزیت‌های زیادی برای کشورمان به همراه داشته که مهمترین آن ارتقای علمی جایگاه بخش توزیع در بین جهان است.

وی افزود: یکی دیگر از مزیت‌های این کنفرانس برای کشورمان مطرح شدن نام ایران به لحاظ عرضه بحث تاب آوری شبکه توزیع برای نخستین بار بود که توجه صنعت برق جهان را به خود معطوف ساخت.

در ادامه این مراسم رخشانی مهر خاطرنشان کرد: اعضای دائم کنفرانس سیرد را اکثر کشورهای اروپایی تشکیل می‌دهند و تنها سه کشور آمریکا، چین و ایران عضو دائم غیر اروپایی این کنفرانس هستند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر از تشکیل ۶ کمیته فنی و تکنیکی این کنفرانس در کشورمان خبر داد و گفت: تغییرات بخش توزیع در جهان به گونه‌ای است که باید به این تغییرات توجه جدی‌تری داشته باشیم تا بتوان از دستاوردهای جهانی در کشور استفاده کرد.

شایان ذکر در هشتمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد که اسفند سالجاری برگزار شد، شرکت توزیع برق استان گیلان با پذیرش ۱۶ مقاله علمی و تخصصی رتبه سوم کل کشور را کسب کرد