شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان؛توسعه صنعت به سمت ایجاد پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان؛توسعه صنعت به سمت ایجاد پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد

بازدیدها: 13

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت: باید برای پیشرفت صنعت استان از نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی، بیشتر بهره جست.
فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان در خصوص اهمیت منابع طبیعی و حفظ محیط زیست گفت: با توجه به اهمیت گیلان از لحاظ برخورداری از موهبت‌های الهی همچون منابع طبیعی، جنگل و دریا، این استان باید به سمت صنایع سبز یعنی صنایع وابسته و سازگار با محیط زیست و منابع طبیعی گام بردارد.

وی افزود: گیلان ظرفیت‌های بسیاری در صنایع مربوط به فعالیت‌های دریایی آبزی پروری، جنگل و سایر حوزه‌های طبیعی دارد و وجود شهرک‌های صنعتی می‌تواند زیربناهای لازم برای توسعه صنعت‌های مختلف را در این منطقه فراهم کند.

رییس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان گفت: فعالیت واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی منطبق با مسائل محیط زیستی بوده که می‌تواند حاکی از توسعه صنعت به همراه رعایت مسائل زیست محیطی باشد.

وی اضافه کرد: برای ایجاد اشتغال پایدار در استان، علاوه بر تحولی که باید در بهره وری منابع آب، دریا، بخش‌های کشاورزی، آبزی‌پروری و دامپروری ایجاد شود، باید حوزه صنعت نیز توسعه یابد.

سعیدی کیا خاطرنشان کرد: توسعه صنعت باید به سمت ایجاد پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد تا از نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی، بیشتر بتوان بهره جست.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان به وجود برخی مشکلات پیش روی واحدهای صنعتی از جمله سرمایه در گردش اشاره و اضافه کرد: امیدواریم با تحرکی که در بانک‌ها بوجود آمده این مشکلات برطرف شود.