شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان:بسیاری از واحدهای صنعتی برای تأمین وثیقه بانکی دچار مشکل می شوند

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان:بسیاری از واحدهای صنعتی برای تأمین وثیقه بانکی دچار مشکل می شوند

بازدیدها: 3

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر سعیدی کیا مطرح کرد: کمبود نقدینگی و تامین مالی، نبود بازار، اختلاف شرکا، تامین مواد اولیه، مشکلات قضایی و زیرساختی، مالیات و تامین اجتماعی، سایر مشکلات عمده را تشکیل می‌دهند.
سید رسول میرخلفی، رییس اداره امور شعب بانک ملی گیلان با حضور در شرکت شهرکهای صنعتی استان و طی نشستی با فریبرز سعیدی کیا، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان در خصوص اهمیت و چگونگی حمایت از صنایع کوچک دیدار و گفتگو کرد.

سید رسول میرخلفی رییس اداره امور شعب بانک ملی گیلان در این دیدار به اهمیت و جایگاه صنایع کوچک پرداخت و بیان داشت: تمام کشورهای دنیا به صنایع کوچک و متوسط بیشترین توجه را می کنند و بیشترین درصد اشتغال هم در بنگاه های کوچک تولیدی اتفاق می افت.

وی در ادامه افزود: در سالی که از سوی رهبر معظم انتقلاب با عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گذاری شده است، می بایست حمایت های لازم از واحدهای صنعتی کوچک بیش از پیش صورت بگیرد.

رییس اداره امور شعب بانک ملی گیلان گفت: حمایت دولت ها از صنایع و به ویژه صنایع کوچک تاثیر قابل توجهی در رشد اقتصادی و اشتغال پایدار در کشور خواهد داشت و همین موضوع نشان می دهد که باید با برنامه‌ای جامعتر و موثرتر از گذشته و در جهت بهبود وضعیت تولید در این بخش گام برداریم.

فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان ضمن تشکر از حضور و زحمات جناب آقای سید رسول میرخلفی رییس محترم اداره امور شعب بانک ملی گیلان و حمایت ایشان از صنایع کوچک بیان داشت: صدور آئین نامه ها و بخشنامه های جدید و متعدد از جمله مسائلی است که مشکلاتی را برای این بنگاه های تولیدی ایجاد کرده است.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای صنعتی در دریافت تسهیلات بانکی و تأمین وثایق مورد نیاز گفت: بسیاری از واحدها برای تأمین وثیقه بانکی دچار مشکل می شوند و نظام بانکی حاضر به اعطای سرمایه ثابت به واحدهای تولیدی و صنعتی نیست و فقط سرمایه در گردش کوتاه مدت ارائه می کنند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان در خصوص سایر مشکلات واحدهای صنعتی گفت: کمبود نقدینگی و تامین مالی، نبود بازار، اختلاف شرکا، تامین مواد اولیه، مشکلات قضایی و زیرساختی، مالیات و تامین اجتماعی، سایر مشکلات عمده را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: مشاوران شرکت شهرکهای صنعتی گیلان در قالب کلینیک‌های کسب ‌و کار در شهرک‌های صنعتی سراسر استان مستقر هستند و مشکلات واحدها را در ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید مطرح می‌کنند.

سعیدی کیا گفت: واحدهایی که مشکل تامین نقدینگی دارند در ادامه به بانک‌ها معرفی می‌شوند و در عین حال از طریق شرکت شهرکهای صنعتی گیلان نسبت به ارائه ضمانت‌نامه برای واحدهایی که نیازمند ضمانت‌نامه بانکی هستند نیز اقدام می‌شود.

وی در ادامه افزود: برای سایر واحدهایی که با مشکلات قضایی، مالیاتی، تامین اجتماعی و غیره مواجه‌اند نیز در ستاد تسهیل استان تصمیم‌گیری شده و راهکار مقتضی ارائه می‌شود.

رییس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان در پایان گفت: صنایع بزرگ با توجه به اینکه، دسترسی بیشتری به قدرت و مجموعه‌های تصمیم گیری دارند به راحتی مشکلات خود را مرتفع می کنند اما صنایع کوچک این دسترسی را ندارند و با مشکلات بیشتر مواجع هستند.