چهارشنبه , دسامبر 7 2022
آخرین خبرها
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان؛شهرک صنعتی سفیدرود رشت ظرفیت های فراوانی برای راه اندازی صنایع مادر و صنایع کوچک دارد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان؛شهرک صنعتی سفیدرود رشت ظرفیت های فراوانی برای راه اندازی صنایع مادر و صنایع کوچک دارد

بازدیدها: 51

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر، فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان طی بازدیدی از شهرک صنعتی سفیدرود رشت با اشاره به مزایای این شهرک صنعتی خاطرنشان کرد: قرار داشتن در مرکز استان به عنوان بزرگ‌ترین شهرک صنعتی و نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل مزایای این شهرک است.

سعیدی کیا در ادامه تصریح کرد: در استان هزاران هکتار عرصه شالیزاری و زراعی وجود دارد این در حالی است که عرصه‌های صنعتی موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان ۱۸۵۸ هکتار می‌باشد که از این میزان ۳۰ درصد از آن نیز به تأسیسات و فضای عمومی داخل شهرک‌ها اختصاص یافته است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان لزوم حفظ محیط زیست در استان را لازمه‌ی توسعه دانست و تصریح کرد: با توجه به این امر مهم، از سوی دیگر گیلان باید واجد حداقل‌های لازم برای استقرار صنایع باشد تا علاوه بر تضمین تولید و اشتغال برای استان و نیل به موفقیت‌های صنعتی مباحث زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی استان را نیز مدیریت کند.

سعیدی کیا تجمیع صنایع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را تنها راه علمی و عملی در حفظ محیط زیست استان عنوان کرد و افزود: در غیراینصورت پراکندگی صنایع می‌تواند مشکلات بسیاری را برای استان ایجاد نماید.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان با اشاره به پتانسیل‌های موجود درگیلان اظهار داشت: اجرای زیر ساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، موجب پویایی وفعال شدن شهرک‌ها ونواحی صنعتی گردیده و رغبت سرمایه گزاران جهت سرمایه گذاری، تولید و اشتغال را بدنبال خواهد داشت.

وی در ادامه بیان داشت: تکمیل وتوسعه زیر ساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و رفع نیاز صنعتگران ازجمله مهم‌ترین اهداف شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوده که امید است با افتتاح و بهره برداری از این پروژه‌ها گامی مناسب در جهت رشد و تعالی صنعت استان برداریم.