پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022
آخرین خبرها
مدیرعامل شرکت گاز گیلان خبر داد<br>افزایش ۲۹ درصدی مصرف گاز در گیلان در اولین ماه پاییز

مدیرعامل شرکت گاز گیلان خبر داد
افزایش ۲۹ درصدی مصرف گاز در گیلان در اولین ماه پاییز

بازدیدها: 2

به‌گزارش پایگاه خبری رایان خبر، مدیرعامل شرکت گاز گیلان، با بیان اینکه مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته سردتر بوده است، افزود: شاهد افزایش ۲۹ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی هستیم.

حسین اکبر، با اشاره به وضعیت مصرف گاز در استان گیلان، اظهار کرد: براساس گزارشات به دست آمده شاهد افزایش مصرف گاز در بخش خانگی استان گیلان هستیم.

وی با بیان اینکه مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته سردتر بوده است، افزود: شاهد افزایش ۲۹ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی هستیم؛ همچنین در ۱۵ روز آبان نیز شاهد افزایش ۱۹ درصدی مصرف بودیم.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان، افزایش استفاده مردم از وسائل گرمایشی به دنبال سرد شدن هوا را طبیعی دانست و گفت: هنوز فصل سرما کامل شروع نشده و از مردم می خواهیم در مصرف گاز در بخش خانگی مراعات کنند.

اکبر در گفت وگوی ویژه خبری شبکه باران، با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۴.۴ میلیارد مترمکعب گاز در استان گیلان مصرف شده است، خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد گاز مصرفی استان به سه نیروگاه پرمصرف استان تحویل داده شده است.

وی بخش خانگی را خط قرمز ستاد ملی گاز دانست و یادآور شد: گاز بخش خانگی تامین می شود و لذا هدف از صرفه جویی و مصرف بهینه جهت عدم قطع گاز صنایع است تا به سمت مصرف سوخت دوم نروند، زیرا افزایش مصرف در بخش خانگی برای صنایع محدودیت ایجاد می کند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان، با بیان اینکه با مدیریت مصرف گاز در بخش خانگی نگران صنایع نخواهیم بود، عنوان کرد: از مردم می خواهیم دمای آسایش را که بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سلسیوس است در خانه ها رعایت کنند و انتظار داریم متناسب با فصل در داخل خانه لباس بپوشند تا مدیریت مصرف اتفاق بیفتد.