سه‌شنبه , می 24 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / مدیرکل منابع طبیعی گیلان:وزش باد اجازه استفاده از بالگرد برای خاموشی آتش را نداد
مدیرکل منابع طبیعی گیلان:وزش باد اجازه استفاده از بالگرد برای خاموشی آتش را نداد

مدیرکل منابع طبیعی گیلان:وزش باد اجازه استفاده از بالگرد برای خاموشی آتش را نداد

بازدیدها: 4

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از مهر،مدیرکل منابع طبیعی گیلان با اشاره به وقوع ۶۱ فقره آتش سوزی طی دو روز گذشته، گفت: با توجه به شدت وزش باد شرایط استفاده از بالگرد برای خاموشی و مهار آتش مهیا نشد.
حامد اختری با اشاره به اینکه طی دو روز گذشته ۶۱ فقره آتش سوزی در شهرستان‌های مختلف استان گیلان به ثبت رسیده است، گفت: مساحت برآوردی از این آتش سوزی نزدیک به ۵۶ هکتار بوده است.

مدیر کل منابع طبیعی استان گیلان گفت: خوشبختانه با تلاش نیروهای حفاظتی و دیگر ارگان‌ها موفق شدیم آتش سوزی را اطفا و مهار کنیم.

وی با تاکید بر اینکه آتش سوزی‌های چند روز گذشته سطحی بوده و آسیبی به تنه و تاج درختان وارده نکرده است، تصریح کرد: با توجه به ادامه وزش باد در روزهای آینده تمام پرسنل منابع طبیعی در آماده باش کامل قرار گرفته و به محض وقوع آتش سوزی برای اطفا و کنترل آتش وارد عمل خواهند شد.

اختری در خصوص عدم استفاده از بالگردها در این آتش سوزی‌های اخیر گیلان نیز گفت: برای استفاده از بالگرد شرایط خاص وجود دارد به علت شدت وزش باد شرایط مناسب برای پرواز بالگرد مهیا نشد.

وی از شهروندان خواست با توجه به اخطار هواشناسی از روشن کردن آتش در مناطق جنگلی استان جدا خودداری کرده و مسافرین نیز به حریم جنگل‌ها ورود نکنند.