شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
مدیر عامل برق منطقه‌ای گیلان:افزایش ۲۲ درصدی مصرف برق در گیلان/ اولویت وسایل سرمایشی است

مدیر عامل برق منطقه‌ای گیلان:افزایش ۲۲ درصدی مصرف برق در گیلان/ اولویت وسایل سرمایشی است

بازدیدها: 10

بهمن داراب زاده صبح شنبه در اولین جلسه کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیر عامل گیلان با اشاره به اینکه در شروع فصل تابستان و ماه‌های گرم سال با افزایش و رشد مصرف انرژی برق مواجه می‌شویم، اظهار کرد: امسال این وضعیت با توجه به کاهش میزان بارش‌ها و افزایش دما از فروردین ماه و افزایش ۲۲ درصدی مصرف برف از حساسیت بیشتری برخوردار است.

وی با بیان اینکه بارش کم و خشکسالی به همراه رشد مصرف برق و پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر گرم‌تر شدن امسال نسبت به سال قبل و افزایش دو درجه دما در سال جاری، شرایط ویژه‌ای را برای صنعت برق رقم زده است، افزود: باید بیشتر از سال گذشته با استفاده بهینه از انرژی برق، استفاده همگانی از این نعمت برق را فراهم سازیم.

داراب زاده گفت: با توجه به انتخابات ریاست جمهوری که بخشی از این فرایند به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، تأمین انرژی برق و مدیریت مصرف انرژی برق از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به برداشت زودهنگام آب از چاه‌های کشاورزی، اضافه کرد: وقوع این پدیده، تأیید کننده کم آبی، خشکسالی و شرایط حاد پیش رو است.

وی بیان اینکه این شرایط به همراه مراکز غیرمجاز رمزارز که به طور غیرقانونی از انرژی برق به میزان بالایی استفاده می‌کنند انسجام و پیگیری مستمر و بسیج همگانی در برنامه‌های مدیریت مصرف برق را می‌طلبد، ادامه داد: باید با مصرف منطقی، هوشمندانه و مناسب انرژی برق بتوانیم از پیک بار امسال عبور کنیم.

داراب زاده با اشاره به اینکه ۱۰۰۰ مگاوات از مصرف برق استان گیلان مربوط به وسایل سرمایشی است، گفت: با توجه به وجود این آگاهی باید بیشترین تمرکز بر روی وسایل سرمایشی باشد و استفاده بهینه از این وسایل را مد نظر قرار دهیم.

وی تأکید کرد: اولویت، استفاده بهینه از انرژی برق و مدیریت مصرف برق در وسایل سرمایشی و کولر‌ها است.

مدیر عامل برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌ها مکلف شدن دستگاه‌های اجرایی به کاهش ۵۰ درصدی مصرف در مقایسه با سال گذشته است، اظهار کرد: باید هم مردم و هم دستگاه‌های اجرایی استفاده بهینه از انرژی برق، توجه مضاعف داشته باشند.

برق منطقه ای گیلان،بهمن داراب زاده،افزایش مصرف برق در گیلان