چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
مدیر کل زندانهای استان گیلان خبر داد؛آزادی ۸۱ نفر از زندانیان استان گیلان در آستانه روز پدر

مدیر کل زندانهای استان گیلان خبر داد؛آزادی ۸۱ نفر از زندانیان استان گیلان در آستانه روز پدر

بازدیدها: 13

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،مدیرکل زندانهای گیلان گفت: به مناسبت میلاد پُربرکت مولود کعبه حضرت علی (ع)، ۸۱ زندانی زندانهای استان با کمک خیران، گروههای جهادی، انجمن‌های حمایت سیزده‌گانه و ستاد دیه استان در قالب پویش نذر هشتم آزاد شدند.
به مناسبت میلاد پربرکت مولود کعبه حضرت علی (ع) پویش نذر هشتم با آزادی تعداد ۸۱ نفر از زندانیان توسط خیرین گروه جهادی و انجمن‌های حمایت سیزده‌گانه و ستاد دیه استان گیلان به آغوش گرم خانواده باز می‌گردند.

محمدی اصل مدیر کل زندانهای استان گیلان در حاشیه این مراسم ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت ولادت امیرالمؤمنین (ع) گفت: در دومین مرحله از آزادسازی زندانیان در پویش نذر هشتم که هشتم هر ماه با توسل به ثامن الحجج در زندان‌های گیلان برگزار می‌گردد؛ توانستیم در دومین مرحله با کمک خیرین گروه جهادی و مدیران عامل انجمن‌های استان گیلان تعداد ۸۱نفر زندانی آزاد و به آغوش گرم خانواده خود باز گردند.

وی ضمن تشکر از خیرین جهادی مردم گیلان زمین افزود: خیرین علاوه به کمک به آزادی زندانیان کمک بیشتری به خانواده آنان می‌کنند و آن کمک بازگشت سرپرست خانواده در حال تحمل کیفر به کانون گرم خانواده است. که این منش یک فرهنگ در کشور ایران اسلامی است و در جای جای این مرز و بوم خیرین گروه جهادی با عشق و علاقه اقدامات خداپسندانه را به یادگار می‌گذارند.

مدیرکل زندانهای گیلان با بیان اینکه توانستیم با آزادی زندانیان حتی شغلهای مختلف برای آنان ایجاد نماییم و سرمایه اولیه کسب و کار را در اختیار آنان قرار دهیم گفت: با پیگیری‌های بعمل آمده توانستیم در مراسم امروز چرخ خیاطی صنعتی، ترازوی دیجیتال در اختیار مددجویان نسوان ومردان از طریق بنیاد تعاون و مراقبت بعد از خروج قرار دهیم و همچنین اشتغال مولد مددجویان محکوم در زندانهای گیلان را ۵۴ درصد عنوان کرد.

محمدی اصل با تاکید بر اولویت‌های دو ازده‌گانه سازمان زندانها که می‌بایست در راس کارها قرار گیرد گفت: برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌های گیلان با حضور گروهای جهادی رنگ و بویی ارزشی پیدا نموده و با حضور این گروه‌ها در بحث اخذ رضایت در کنار مددکاران زندان‌ها تحولی شگرف بوجود آمده که اینها را باید به فال نیک گرفت زیرا اهمیت گروه جهادی مساوی است با عمل خالصانه؛ پویش عشق و ایثار؛ آبادانی و صدای تعلیم و تربیت در زندان‌های ما است و خروجی این کارها را می‌توان در همین نذر هشتم به واقع رویت نماییم.