چهارشنبه , می 25 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی برگزار شد ؛ جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر)
مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی برگزار شد ؛ جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر)

مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی برگزار شد ؛ جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر)

بازدیدها: 4

به مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی برگزار شد ؛ جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر) علی خانواده محجوب گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی اقدام به برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر) نمود.

علی خانواده محجوب گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به مناسبت هفته وحدت و تربیت بدنی اقدام به برگزاری جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر) نمود.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت – علی خانواده محجوب با اعلام این خبر اظهار کرد: جشنواره بازیهای بومی محلی و سنتی دا (مادر) روز یکشنبه مورخ ۲ آبان ماه ۱۴۰۰ با حضور سید امیر حسین علوی شهردار منتخب رشت در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برگزار شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با بیان اینکه این جشنواره با مشارکت سپاه قدس گیلان، اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، میراث فرهنگی شهرستان رشت و هیأت ورزشهای بومی محلی استان گیلان به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار شد، اذعان نمود: بازیهای بومی و محلی بانوان و آقایان، نمایشگاه صنایع دستی، نمایشگاه نان و غذاهای محلی و برنامه های آیینی و موسیقی سنتی از بخشهای مختلف این جشنواره بود.

وی با بیان اینکه برپایی جشنواره‌های بومی و محلی فرصتی برای احیای آیین ها، رسوم و بازیهای سنتی است، افزود: از آنجا که برگزاری جشنواره‌های بومی و محلی ظرفیتی برای پیوند نسلهای دیروز و امروز در یک جامعه است و موجب افزایش فعالیت، همدلی، سلامت و نشاط اجتماعی می‌شود که در همین راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برگزاری جشنواره هایی از این قبیل را به مناسبت های مختلف در دستور کار قرار داده است.