پنج‌شنبه , می 26 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / نبود مشکل برای تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم گیلان
نبود مشکل برای تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم گیلان

نبود مشکل برای تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم گیلان

بازدیدها: 4

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر، استاندار گیلان گفت: برای تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم مشکلی وجود ندارد و ذخیره‌سازی کالاها تا پایان سال صورت گرفته است.

ارسلان زارع صبح امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان با تصریح اینکه از شبکه توزیع و حمل و نقل کالا در استان، انتظار همکاری مضاعفی داریم؛ بر ضرورت تداوم نظارت‌ گشت‌های مشترک بر مراکز تأمین و توزیع کالاهای اساسی از جمله شرکت‌های بزرگ تولیدکننده و توزیع کننده در کنار خرده فروشان تأکید کرد.

وی بر لزوم استمرار برنامه‌ریزی منظم و منسجم برای تأمین مایحتاج اساسی خانوارهای گیلانی تأکید کرد و افزود: برای تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم مشکلی وجود ندارد و ذخیره‌سازی کالاها تا پایان سال صورت گرفته است.

زارع تداوم نظارت‌ گشت‌های مشترک بر مراکز مهم و اصلی تأمین و توزیع کالاهای اساسی از جمله شرکت‌های بزرگ تولیدکننده و توزیع کننده در کنار خرده فروشان را مورد تأکید قرار داد و گفت: با اقدامات ایجابی و تولید محتواهای مناسب باید به واسطه فرهنگ غنی گیلانیان، شاهد افزایش مشارکت تولیدکنندگان و توزیع کنندگان و همراهی اصناف همچون مقاطع مختلف باشیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه از شبکه توزیع و حمل و نقل انتظار همکاری مضاعفی داریم، اظهار کرد: تصمیمات این کارگروه بر مبنای خردجمعی و حاصل هم‌اندیشی و بحث‌های کارشناسی در کمیته‌های مرتبط است.

در این جلسه گزارش آخرین اقدامات درخصوص ساماندهی بازار مرغ و نهاده‌های دامی توسط رئیسان سازمان‌های جهاد کشاورزی و صمت و نیز مدیرکل دامپزشکی گیلان ارائه شد.

همچنین گزارش رئیس اتاق اصناف مرکز استان درخصوص آخرین وضعیت و تغییرات قیمت کالاهای اساسی در بازار، گزارش مدیرکل تعزیرات حکومتی استان از روند رسیدگی به پرونده تخلفات بنگاه‌های اقتصادی، گزارش مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان درخصوص تشکیل شرکت تعاونی کشتارگران بیان شد.