چهارشنبه , دسامبر 7 2022
آخرین خبرها
نماینده آستارا تاکید کرد؛حمایت و توسعه صنایع کوچک باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد

نماینده آستارا تاکید کرد؛حمایت و توسعه صنایع کوچک باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد

بازدیدها: 6

غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت و توسعه صنایع کوچک باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان طی نشستی با غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی به گفتگو پرداختند .

غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: تغییر سریع و گسترده فناوری تولید در دهه‌های اخیر، لزوم همسویی با نیاز بازارهای مصرف و فاصله‌گرفتن از تولید انبوه در صنایع بزرگ و گرایش به سمت تولیدِ انعطاف‌پذیر، از لازمه های بنیادین برای راه اندازی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط است.

وی خاطر نشان کرد: صنایع کوچک و متوسط در راستای تعامل با صنایع بزرگ و مادر و در قالب یک زنجیره تولید مکمل نیازهای صنعتی کشور هستند و از آنجا که بهره‌وری در صنایع کوچک بیشتر از صنایع متوسط و در صنایع متوسط نیز بیشتر از صنایع بزرگ است، بنابراین حمایت و توسعه آنها باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ضمن تشکر از حضور جناب آقای مرحبا نماینده محترم مردم شریف شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامیبا اشاره بر لزوم حمایت و توسعه صنایع کوچک، بر تکمیل زیرساختها برای استقرار صنایع کوچک و متوسط تأکید کرد و گفت: حمایت از تشکیل خوشه های صنعتی، مشارکت و همراهی در راه اندازی واحدهای راکد صنعتی، حمایت از صادرات با تشکیل کنسرسیوم های تخصصی تجاری و صادراتی و راه اندازی فن بازارهای منطقه ای، از راهکارهای حمایت گسترده از صنایع کوچک و متوسط است.

رییس هیات مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان خاطر نشان کرد: در سال های اخیر افزایش آگاهی مصرف کنندگان و تغییرات مستمر سلایق و خواسته های مشتریان و مصرف کنندگان، موجب تغییرات مستمر در ساختار تولید شده و از آنجا که صنایع بزرگ به دلایل ساختاری، انعطاف لازم در جوابگویی به نیاز تنوعی بازار مصرف را ندارند، زمینه رشد صنایع کوچک بیش از پیش فراهم شده است.