چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
پیام تبریک فرماندار رشت به مناسبت روز شوراها

پیام تبریک فرماندار رشت به مناسبت روز شوراها

بازدیدها: 8

فرماندار شهرستان رشت با صدور پیامی فرا رسیدن روز شوراها را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ دکتر حمید رضا امام پناهی با ارسال پیامی فرا رسیدن روز شوراها را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امام حسن علیه السلام : ما تَشاوَرَ قَومٌ إلاّ هُدُوا إلى رُشدِهِم (هیچ گروهى با هم مشورت نکردند‌، مگر آن که به راه پیشرفت خود رهنمون شدند.)

همفکری، مشورت و استفاده از خرد جمعی در امور از تاکیدات و آموزه های مهم دین مبین اسلام بوده و شکل گیری شوراهای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران به عنوان نمونه‌ای بارز از مشارکت عملی مردم در اداره کشور می باشد.

بی شک شوراها در ارائه خدمات ماندگار به مردم در سطح شهرها و روستاها نقش مهمی برعهده داشته و نمونه‌ای موفق از حضور مردم در عرصه‌های خدمت به جامعه می باشند.

تشکیل شورای اسلامی شهر و روستا با هدف تمرکز زدایی از کارها و سپردن بخشی از امور محلی به نمایندگان مردم و با هدف مشارکت مردمی در تصمیم گیری‌ها، تسریع در حل عملی مشکلات، بهره‌گیری از روحیه جهادی و مشارکت مردمی در رفع موانع، از نمونه‌های شاخص تقویت نقش مردم در تعیین سرنوشت خود در جمهوری اسلامی است.

اینجانب با تبریک فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس نهاد شورای اسلامی به اعضای محترم شوراهای شهر و روستای شهرستان رشت، سلامتی و توفیق روز افزون این عزیزان در پیشبرد اهداف متعالی انقلاب اسلامی در رفع موانع، محرومیت‌زدایی و خدمت بی منت به مردم را از درگاه الهی خواستارم.

حمید رضا امام پناهی – فرماندار شهرستان رشت