چهارشنبه , مارس 22 2023
آخرین خبرها
پیشتازی گیلان درطرح همگانی بیمه سلامت اقشار کم برخوردار

پیشتازی گیلان درطرح همگانی بیمه سلامت اقشار کم برخوردار

بازدیدها: 7

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر ،مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت :37 درصد از بیمه شدگان طرح بیمه سلامت همگانی اقشار کم‌برخودار کشور مربوط به گیلانی‌ها است.

دکتر جمشید محمدی از برقراری طرح همگانی بیمه سلامت اقشار کم برخوردار برای پوشش بیمه‌ای ۲۳ هزار و 333 گیلانی خبر داد و گفت: از مجموع بیش از ۶۲ هزار بیمه شده این طرح در کل کشور، ۳۷ درصد آن گیلانی هستند که نشان از تلاش همکاران خوب بیمه سلامت ،همکاری خوب سپاه قدس گیلان واستقبال بالای مردم این استان دارد.

وی افزود: طرح پوشش همگانی بیمه سلامت رایگان با همکای نیروهای سپاه قدس گیلان و بسیج همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر در استان گیلان آغاز شد..

وی اظهار داشت: طی اجرای این طرح تاکنون، ۴۳ هزار و ۶۲۵ نفر از افراد فاقد پوشش بیمه در استان گیلان شناسایی شده‌اند که از این تعداد پوشش بیمه درمان برای ۲۳ هزار و 333 نفر برقرار شد و برای باقی نیز در حال انجام فرآیند اداری است.

به گفته مدیرکل بیمه سلامت گیلان، براساس آمار چند روز گذشته در کل کشور پوشش بیمه‌ای برای ۶۲ هزار نفر برقرار شد که از این تعداد ۲۳ هزار و 333 نفر در استان گیلان انجام شده‌ است.

محمدی اظهار داشت: افراد فاقد هرگونه بیمه برای پوشش بیمه‌ای می‌توانند به یکی از دفاتر پیشخوان طرف قراردادیا ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری به آدرس http://bimehsalamatiranian.ir مراجعه کنند.

وی یادآور شد: ارایه شناسنامه، کارت ملی و یک قطعه عکس سرپرست و سایر اعضای خانواده از مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام افراد فاقد هر گونه پوشش بیمه درمان در اجرای این طرح است.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان افزود: با رعایت نظام ارجاع در بخش بستری، بیمه سلامت 90 درصد هزینه ها در بیمارستان های دولتی و در بخشسرپایی 70 درصد را پرداخت می کند براساس آخرین آمار، بیش از یک میلیون و 259 هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.