پنج‌شنبه , می 26 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / کارگاه آموزشی خلاقیت بانوان به مناسبت هفته سلامت زنان در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه برگزار شد
کارگاه آموزشی خلاقیت بانوان به مناسبت هفته سلامت زنان در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه برگزار شد

کارگاه آموزشی خلاقیت بانوان به مناسبت هفته سلامت زنان در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه برگزار شد

بازدیدها: 5

در این جلسه که با حضور فرماندار و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و نیز بانوان فعال در این زمینه برگزار شد سلامت زنان و پشتیبانی از آنها از اصلی ترین مسائل و محور جلسه بود.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه فرماندار در این جلسه با مهم برشمردن سلامت زنان در تمام جوامع گفت : ما میدانیم که سلامت جامعه در گرو سلامت بانوان است و همچنین بسیاری از توفیقات جامعه را مدیون بانوان هستیم.

وی تاکید کرد که بسیاری از آسیبهای اجتماعی به دلیل دقت نظر و حساسیت بیشتر بدست بانوان پیشگیری و حل و فصل میگردد.

حمید رضایی گفت : کارگروه فرهنگی اجتماعی سلامت و خانواده مسائل مختلفی را در دستور کار خود دارد ازجمله مسائل و مشکلات بانوان که موظفیم با برگزاری جلسات مرتب و منظم بصورت ماهانه پیگیر امور آنان باشیم.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در ادامه با اشاره به نامگذاری این هفته به نام “هفته سلامت بانوان” از مسؤولین و دستگاههای ذیربط خواست تا با حساسیت بیشتری پیگیر امور بانوان در این کارگروه باشند

حمید رضایی شناسایی مسائل و مشکلات بانوان را در الویت کارها دانست و عملکرد مسؤولین شهرستانی را در پرورش و تربیت و مسئله محور بارآوردن نوجوانان ، عالی خواند و نیز طرح مانا (مشارکت اجتماعی نوجوانان ایرانی) را طرحی بسیار پرمحتوی برشمرد

عالی ترین نماینده دولت در شهرستان ادامه داد : در کارهایی که مربوط به یک جامعه هدف خاص میشود قطعاً نمیتوان بدون مشارکت آن گروه کارها را به درستی پیش برد و توفیق واقعی بدست آورد . حال اینکه در این طرح خود نوجوانان شناسایی مشکل میکنند که البته در همین مسیر آگاهی آنها ارتقاء پیدا میکند و نیز در کمک به همسالان خود هم کمک میکنندو پیگیر راه حل ها با بهره گیری از اطلاعات متخصصان هستند که در این راه وظیفه ما یاری و پشتیبانی از آنهاست و باید در چهارچوب های مشخص در پی حل مشک آنها برآییم.

فرماندار آستانه اشرفیه با تاکید به آموزش و پرورش خواست تا در خصوص گروه پشتیبان در این طرح حتماً مشاورین را الزام به همکاری نماید و مرکز بهداشت نیز متخصصین خود را جهت حل مشکلات نوجوانان پای کار آورد.

حمید رضایی پشتیبانی و همکاری دستگاهها و مسؤولین ذیربط را موجب دلگرمی این عزیزان دانست تا بواسطه همین دلگرمی ها در آینده حلال مشکلات بزرگتری از جامعه باشند.

فرماندار آموزش والدین را از مهمترین عوامل در تربیت و پرورش فرزندانی سالم و به دور از مشکلات روحی و روانی در جامعه دانست تا خود این عزیزان بتوانند در آینده پدران و مادرانی خوب و سالم باشند.