شنبه , ژانویه 28 2023
آخرین خبرها
کمترین زاد و ولد کشور در گیلان

کمترین زاد و ولد کشور در گیلان

بازدیدها: 31

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، با بیان اینکه کمترین زاد و ولد کشور در گیلان است،  گفت: عمده‌ترین تهدیدات و چالش‌ها و ظرفیت‌های حوزه‌ی باروری و صیانت از جمعیت گیلان امروز در وبینار تخصصی عملیاتی سازی اجرای برنامه‌ی صیانت از جمعیت، در مرکز بهداشت استان بررسی و واکاوی شده است.

 او افزود: در این نشست تخصصی با بیان اینکه گیلان با داشتن نرخ رشد ۴ دهم درصدی جمعیت، پایین‌ترین نرخ رشد جمعیت کشور را دارد گفت: این استان با نرخ ۸ و ۹ دهم درصدی جمعیت بالای ۶۰ سال، پیرترین استان کشور است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان،  همچنین با تاکید بر سیاست‌های جمعیتی ابلاغی رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۳، تحقق اهداف پیش بینی شده در طرح صیانت از جمعیت را در گرو اجرای هماهنگ برنامه‌های درون بخشی و برون بخشی دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد و  گفت: امروزه برای تسریع در نیل به اهداف پیش رو در حوزه‌ی صیانت از جمعیت، باید عوامل اقتصادی، معیشتی و رفاهی، بهداشتی، آموزشی و روانی را در یک مجموعه دید و حرکتی هماهنگ در راستای اجرای این برنامه‌ها اتخاذ کرد.

در این وبینار همچنین مجموع کارشناسان بهداشت و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان مشارکت داشتند و هر یک نظرات خود را در خصوص لزوم بررسی بنیادی چالش‌های جمعیتی مناطق مختلف گیلان ارائه کردند.