سه‌شنبه , می 24 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / گیلان؛ میزبان مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری
گیلان؛ میزبان مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری

گیلان؛ میزبان مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی کانون پرورش فکری

بازدیدها: 6

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر، مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان گفت: مرحله منطقه‌ای بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان گیلان، روزهای ششم و نهم آبان ۱۴۰۰ در رشت برگزار می‌شود.

سید جلیل میرعظیمی در گفت وگو با خبرنگاران، از برگزاری مرحله منطقه ای بیست و سومین جشنواره قضه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: مرحله‌ منطقه‌ای بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در حالی به میزبانی مرکز فرهنگی هنری مجتمع کانون رشت آغاز ‌می‌شود که ۹ قصه‌گو در دو بخش‌های «ملی» و «آیینی ‌و سنتی» طی روزهای ۶ و ۹ آبان ۱۴۰۰ به هنرنمایی خواهند ‌پرداخت.

وی افزود: روز نخست برگزاری این رویداد فرهنگی در استان گیلان با اجرای قصه‌گویان بخش ملی از ساعت ۱۳ روز پنجشنبه، ۶ آبان سال‌جاری کلید ‌می‌خورد و شش قصه‌گو در بخش‌های «زنان و مردان» و «دختران و پسران» به قصه‌گویی می‌پردازند.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان تصریح کرد: دومین گام مرحله منطقه‌ای جشنواره ‌قصه‌گویی در استان گیلان نیز ساعت ۱۳ روز یکشنبه، ۹ آبان ۱۴۰۰ برداشته می‌شود و سه قصه‌گوی گیلانی در بخش «آیینی و سنتی» اجرا خواهند ‌داشت.

عظیمی یادآور شد: داوران، هنرنمایی قصه‌گویان را در بستر فضای مجازی به داوری خواهند ‌نشست و علاقه‌مندان نیز می‌توانند در صفحه رسمی اینستاگرام کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان به ‌نشانی kanoonparvares_gui قصه‌گویی هنرمندان گیلانی را به تماشا بنشینند.