سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
۸۰ درصد زمین طرح اقدام مسکن ملی در استان گیلان تأمین شد

۸۰ درصد زمین طرح اقدام مسکن ملی در استان گیلان تأمین شد

بازدیدها: 7

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از تسنیم ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه شورای مسکن با اشاره به اجرای طرح اقدام مسکن ملی اظهار داشت: هدف از نام‌گذاری سال از سوی رهبر انقلاب با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها تنها تولید محصولات کشاورزی و صنعتی نبود بلکه تولید مسکن نیز سهم مهمی دارد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه توجه به موضوع مسکن از انتظارات مردم به ویژه جوانان از دولت‌ است خاطرنشان کرد: دولت‌های یازدهم و دوازدهم به‌ویژه در سال‌های اخیر با اجرای طرح مسکن ملی به این موضوع توجه بسیاری داشتند.

زارع عنوان کرد: در استان گیلان با وجود چالش تأمین زمین به واسطه موقعیت جغرافیایی و محدودیت‌های خاص با وجود اینکه 70 درصد زمین‌های گیلان شامل مراتع، جنگل، شالیزار، باغ و مناطق مسکونی هستند 80 درصد زمین برای واحدهای طرح اقدام مسکن ملی در این استان  تأمین شد. 

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه تأمین 80 درصد از واحدهای ابلاغیه مسکن ملی نشان از همراهی مضاعف دستگاه‌های اجرایی در استان گیلان دارد افزود: همکاری مستمر و مطلوب دستگاه‌های خدمات‌رسان به مردم از جمله؛ آب و فاضلاب، برق، مخابرات، گاز و دیگر نهادها باعث تداوم همراهی‌ها و اتمام پروژه‌های مسکن ملی می‌شود.

وی اجرای مصوبه تخفیف 50 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی طرح اقدام مسکن ملی در تمامی شهرداری‌ها را لازم دانست و گفت: تلاش ما بر آن  است تا بخشی از واحدهای تعهد شده که مانعی در بخش خصوصی نداشته باشند تا پایان شهریور ماه تکلیفشان مشخص شود و به اتمام برسند.