پنج‌شنبه , می 26 2022
آخرین خبرها
خانه / گیلان / 64 روستای کوهستانی گیلان گازدار خواهند شد
64 روستای کوهستانی گیلان گازدار خواهند شد

64 روستای کوهستانی گیلان گازدار خواهند شد

بازدیدها: 7

با هدف تحقق عدالت اجتماعی و برخورداری همه آحاد جامعه از نعمت گاز طبیعی، شرکت گاز استان گیلان در طرح توسعه گازرسانی در سال جدید، برنامه گازرسانی به 64 روستای صعب العبور و کوهستانی را در دستور کار خود دارد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درخصوص پروژه های گازرسانی در استان اظهار داشت: هم اکنون عملیات گازرسانی به 64 روستای صعب العبور گیلان در حال اجراست و بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده عملیات گازرسانی به این روستاها تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: روستاهای مذکور دارای 4 هزار و 300 خانوار می باشند و بر اساس برآوردهای بعمل آمده هزینه گازرسانی به آنها حدود 80 میلیارد تومان خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملیات گازرسانی به روستاهای صعب العبور و کوهستانی استان در 7 شهرستان در حال انجام است، گفت: شهرستان تالش با 24 روستا، بیشترین سهم را از عملیات گازرسانی روستایی دارا می باشد و پس از آن شهرستان های املش با 12 روستا، رودسر با 10 روستا، شفت با 9 روستا، آستارا با 7 روستا و شهرستان های رودبار و لنگرود هر کدام با یک روستا قرار دارند.

حسین اکبر در ادامه افزود: همچنین پروژه گازرسانی به 3 روستای کولوان، ویسرود و لاسک شهرستان شفت با جمعیت 850 خانوار و اعتبار تقریبی 10 میلیارد تومان در مرحله برآورد و اخذ مجوز می باشد و در صورت تصویب، در سال 1400 اجرایی خواهد شد.

وی در خاتمه اظهار داشت: هم اکنون درصد بهره مندی گاز روستایی در گیلان حدود 96 درصد است که با انجام عملیات گازرسانی در سال جاری، این میزان به 97.3 درصد افزایش خواهد