سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی صورت گرفت؛تخفیف ۵۰ درصدی عوارض راه اندازی واحدهای صنعتی در محدوده منطقه آزاد انزلی

از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی صورت گرفت؛تخفیف ۵۰ درصدی عوارض راه اندازی واحدهای صنعتی در محدوده منطقه آزاد انزلی

بازدیدها: 3

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،سازمان منطقه آزاد انزلی در سال جهش تولید، و برای نخستین بار در استان گیلان، به منظور حمایت از فعالان اقتصادی در جهت حفظ و ایجاد فرصت های شغلی و رونق تولید ملی، طرح حمایتی تخفیف ۵۰ درصدی آغاز به کار کرد.
سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای اجرای سیاست های منشور اقتصاد مقاومتی و تأکیدات روزبهان، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان مبنی بر ارائه بسته های حمایتی-تشویقی متعدد به منظور حمایت از فعالین بخش خصوصی، تخفیف ۵۰ درصدی در اخذ عوارض راه اندازی از واحدهای صنعتی در محدوده منطقه آزاد انزلی اعمال می شود.

براین اساس سازمان منطقه آزاد انزلی در سال جهش تولید، و برای نخستین بار در استان گیلان، به منظور حمایت از فعالان اقتصادی در جهت حفظ و ایجاد فرصت های شغلی و رونق تولید ملی، طرح حمایتی تخفیف ۵۰ درصدی آغاز به کار نمود، طرحی که در قالب آن متقاضیان دریافت پروانه و راه اندازی واحد صنعتی از این پس از این طرح حمایتی برخوردار خواهند شد.

سازمان منطقه آزاد انزلی در سال جاری و همزمان با شرایط سخت به وجود آمده برای واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات ناشی از همه گیری بیماری کرونا طرح های حمایتی و معافیت ها و تخفیف های متعددی را برای تولیدکنندگان منطقه اعمال نمود و به منظور تداوم مسیر تأمین مواد اولیه تولید و صادرکنندگان منطقه آزاد انزلی و کشور، فعالیت های دو بندر واقع در محدوده این منطقه یعنی مجتمع بندری کاسپین و بندر انزلی، تداوم داشت تا شرایط برای استمرار و گسترش فعالیت های تولیدی در سطح منطقه و کشور ادامه داشته باشد. به موارد فوق با آغاز به کار عملیات احداث سومین شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی که براساس آن پهنه صنعتی منطقه به دو برابر افزایش می یابد بهمراه اتصال این منطقه به خط ریل سراسری و بهره برداری از اسکله رو رو در آینده نزدیک را اضافه کرد، مجموع برنامه هایی که افق های جدیدی را برای افزایش ظرفیت ها و فعالیت های صادراتی به کشورهای منطقه و حوزه اوراسیا فرآهم می کند.

گفتنی است هم اکنون در دو شهرک صنعتی و داخل محدوده منطقه آزاد انزلی افزون بر ۱۴۰ واحد تولیدی در زمینه های مختلف شیمیایی،فلزی، غذایی،دارویی،بهداشتی،پوشاک،لوازم و تجهیزات پزشکی،سلولوزی و چوب،بسته بندی،پلاستیک،برق و الکترونیک،مواد شوینده،تجهیزات آزمایشگاهی، و تجهیزات خودرو مشغول به فعالیت می باشند