سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
اعطای تسهیلات به کارفرمایان برای به‌کارگیری مددجویان کمیته امداد

اعطای تسهیلات به کارفرمایان برای به‌کارگیری مددجویان کمیته امداد

بازدیدها: 3

اعطای تسهیلات به کارفرمایان برای به‌کارگیری مددجویان کمیته امداد

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، گفت: کارفرمایانی که نیروهای خود را از مددجویان این نهاد جذب کنند به ازای هر نفر یکصد میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و یا دو سال حق بیمه سهم کارفرما توسط این نهاد پرداخت می‌شود.

دکتر عباس اهرابی، با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان و زمینه‌سازی برای ورود این خانواده‌ها به عرصه کار و تولید از اولویت‌های این نهاد است، گفت: در این زمینه استفاده از دانش و امکانات کارآفرینان و راهبران شغلی در دستور کار کمیته امداد استان قرار دارد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، با بیان اینکه بسیاری از مددجویان، استعداد و توانایی کار را داشته اما شرایط و سرمایه کافی برای ایجاد شغل ندارند، گفت: بر این اساس کمیته امداد با پرداخت تسهیلات ارزان، آن‌ها را در مسیر خودکفایی قرار می‌دهد.

در این راستا آمایش و نیازسنجی، استعدادسنجی، ارائه خدمات مشاوره ای و راهنمایی شغلی، ارتقاء مهارتهای شغلی، اعطای تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان و اجرای طرح توسط این عزیزان با نظارت ۳ تا ۵ ساله جهت پایداری طرح از جمله حمایت های کمیته امداد در این بخش می باشد.

وی، با اشاره به طرح راهبری شغلی در کمیته امداد، عنوان کرد: راهبری شغلی الگوی کارآفرین محور است و کارآفرینی که در یک رشته شغلی خاص دارای سابقه و فعالیت و بازار موفق بوده و بر تمامی حلقه های زنجیره شامل تهیه مواد اولیه، تجهیزات، بازاریابی و فروش تسلّط دارد، به آموزش و راهنمایی متقاضیان می پردازد.

اهرابی، رویکرد جدید کمیته امداد را خودکفایی مددجویان، توانمندسازی و ایجاد شغل از طریق مشاغل نوین و دانش‌بنیان عنوان کرد و افزود: در این راستا شناسایی فرصت های جدید و نوآورانه اشتغال در مناطق روستایی، تقویت بهره وری در تولید و توسعه اشتغال در مناطق روستایی و محروم و نیز حمایت از مخترعین، صاحبان ایده­ های صنعتی نوآورانه، شرکت­های دانش بنیان و سایر فعالان در حال اجرا می باشد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان، در ادامه به اقدامات این نهاد در راستای اشتغال مددجویان و ارائه تسهیلات به کارفرمایان اشاره کرد و گفت: کارفرمایان در مشاغل و صنوف مختلف در صورت استخدام مددجویان از بسته های تشویقی مانند پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و تسهیلات ویژه بهره مند می شوند.

وی اضافه کرد: کارفرمایانی که نیروهای خود را از مددجویان کمیته امداد جذب کنند به ازای هر نفر یکصد میلیون تومان وام قرض الحسنه و یا دو سال حق بیمه سهم کارفرما توسط این نهاد پرداخت می شود.

اهرابی در پایان خاطرنشان کرد: توجه به زنجیره های اشتغال، مهارت آموزی، اهمیت کیفیت مشاغل و اولویت بر اشتغال فرزندان مددجو از اولویت های این نهاد طی سالجاری می باشد.