شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها
افتتاح پارک خورسندی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر

افتتاح پارک خورسندی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر

بازدیدها: 13

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت پارک خورسندی در محله ولکس با حضور جمعی از اعضای شورا به بهره برداری رسید
رئیس کمیسیون توسعه پایدار شورای اسلامی شهر رشت در این مراسم ضمن تبریک میلاد باسعادت امام رضا (ع) اظهار داشت: مجموعه شهرداری منطقه چهار برای انجام این پروژه در موعد مقرر تلاش زیادی انجام دادند که قابل ستایش است.

هادی رمضانی تصریح کرد: از شهردار رشت هم که به موضوعات پیرامون فضای سبز و ارتقاء شاخص‌های شهر در این بخش اهتمام می‌ورزند، تقدیر میکنیم و امیدواریم در بحث کانال آب بر منطقه، زیباسازی و لایروبی آن توسط شرکت آب منطقه‌ای گیلان و با پیگیری شهرداری رشت اتفاقات خوبی رخ بدهد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه تمام محلات شهر باید یک پارک داشته باشند، افزود: ساخت و ساز، ثروت آفرینی برای شهر رشت و افزایش سرمایه‌ها، زمانی اتفاق می‌افتد که همه ظرفیتها در کنار هم جمع شوند و اتحاد لازم برقرار باشد.

سید حسین رضویان با بیان اینکه وجود پارک خورسندی برای محله ولکس بسیار ارزشمند است، افزود: امروز اتفاقات خوبی را در شهر رشت شاهدیم که از جمله آن بازگشایی پروژه رینگ ۹۰ متری است.
وی اضافه کرد: اتمام پروژه خیابان امام علی (ع) در محدوده ایستگاه انزلی تا دیلمان در حال پیگیری است از طرفی مقدمات احداث تقاطع غیرهمسطح در همان فلکه فراهم شده که امیدواریم منافع همه این پروژه‌ها که نتیجه تلاشهای همیشگی پرسنل شهرداری رشت است در نهایت به نفع شهر و شهروندان تمام شود.

شهردار رشت نیز در این مراسم ضمن تقدیر از مجموعه منطقه چهار برای ایجاد پارک خورسندی یادآور شد: شهرداری رشت درصدد است با انجام برنامه‌ ریزیهای اصولی شاخص فضای سبز را در سطح شهر ارتقاء دهد.
سید امیرحسین علوی گفت: از مجموعه مدیریتی و تمام پرسنل شهرداری تشکر میکنم زیرا در شش ماه گذشته موفق شدیم در سایه حفظ اتحاد و انسجام چندین بحران را به خوبی مدیریت کنیم، بنابراین باید به کل مجموعه لوح تقدیر مدیریت بحران اهداء شود.
وی اذعان کرد: در سیاستگذاری هایمان توسط شورای اسلامی شهر رشت برای سال ۱۴۰۱، مناطق شهر در نوک پیکان خدمتگزاری قرار گرفته‌اند. از طرفی بسیاری از اموراتی که سازمانهای تخصصی شهرداری و حتی معاونتها پیگیری می‌کنند، زحمت آن بر دوش مناطق قرار گرفته است.

شهردار رشت با بیان اینکه شورای اسلامی شهر رشت هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی تصویب کرده است، اضافه کرد: مناطق شهرداری رشت پروژه‌های میدانی مشخصی را با رویکرد ارائه خدمات به محلات شهر در دست انجام دارند که تعریف پارک از جمله آن محسوب می‌شود.
وی از توسعه فعالیتهای فرهنگی و ورزشی در سطح محلات به عنوان یکی دیگر از اهداف شهرداری رشت خبر داد و افزود: شهرداری رشت برای لایروبی تالاب عینک با برآورد نزدیک به ۷ میلیارد تومان آمادگی لازم را دارد و انتظار داریم مجوزات این امر به زودی توسط شرکت آب منطقه‌ای صادر شود تا شهرداری بتواند بدون فوت وقت نسبت به انجام این کار اقدام کند.
علوی بسترسازی برای مشارکت اجتماعی در حوزه فعالیتهای شهری را رسالت مهم شهرداری رشت ذکر کرد و ادامه داد: برای لایروبی تالاب عینک و ساماندهی آن سمن ها هم درخواستی را برای مشارکت به شهرداری رشت ارائه دادند.

لازم به ذکر است؛ ایجاد ۵۲۰ متر مربع فضای سبز، اجرای هزار و ۲۲ متر مربع کفپوش، دو هزار و ۴۰۲‌ متر جدولگذاری، جانمایی میز شطرنج، ست ورزشی، تعبیه نیمکت و سطلهای زباله و ایجاد ۷۹۲ متر مربع باند دوچرخه‌ سواری از جمله ویژگیهای پارک خورسندی با دو هزار و ۳۳۲ متر مربع به شمار می‌رود که با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید