سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
افزایش متوسط ماهانه ۲۰۰۰بیمه شده در تامین اجتماعی گیلان

افزایش متوسط ماهانه ۲۰۰۰بیمه شده در تامین اجتماعی گیلان

بازدیدها: 5

افزایش متوسط ماهانه ۲۰۰۰بیمه شده در تامین اجتماعی گیلان

یکی از مصادیق بارز در راستای توسعه و گسترش پوشش بیمه ای به اقشار مختلف و به عنوان یکی از اصول زیربنایی سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری میباشد .

علی حسین نژاد با بیان اینکه افزایش تقریبی ۱۰۰۰۰ نفر بیمه شده اجباری در هشت ماهه لغایت آبان سالجاری نوید بخش تقویت و رشد فزاینده فضای اشتغال و عرصه های اقتصادی در استان میباشد افزود : این مهم به منزله مصداقی بارز در راستای گسترش پوشش های بیمه ای به عنوان یکی از اصول زیربنایی سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه تامین اجتماعی میباشد .

وی با اشاره به اینکه ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی در فروردین ماه امسال نقطه عطفی در ماموریتها و حرکتهای سازنده در جهت تعالی این بخش را سبب گردیده است خاطر نشان ساخت همسو با این امر با تقویت طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی به ویژه در زمینه بیمه زنان خانه دار ، در این مدت شاهد رشد ۶۰۰۰ نفری بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد بوده ایم که این امر نیز گامی بلند در جهت نیل به اهداف تعیین شده تلقی میگردد .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با تاکید براینکه هرچند افزایش متوسط ماهانه ۲۰۰۰ بیمه شده اصلی طی هشت ماهه لغایت آبان رشدی مطلوب محسوب میگردد اظهار داشت نکته قابل تامل افزایش متوسط ماهانه ۱۰۰۰ مستمری بگیر در همین مدت است که در واقع بیانگر نسبت پشتیبانی ۲ یعنی ورود دو بیمه شده به ازای خروج یک نفر و به عنوان یک شاخص مهم بیمه ای عددی بسیار پائین است .

علی حسین نژاد خاطر نشان ساخت در حال حاضر ( آمار لغایت آبان ) تعداد بیمه شدگان اصلی تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان حدود ۴۶۷ هزار نفر و مستمری بگیران اندکی بیشتر از ۱۷۴ هزار نفر میباشد و نسبت پشتیبانی کلی در گیلان با پائین ترین میزان در سطح کشور کمتر از ۳ میباشد .