دوشنبه , ژانویه 30 2023
آخرین خبرها
اقدامات عمرانی  چهار میلیارد تومانی شهرداری لنگرود در آذر ماه سال‌جاری  نوید توسعه پایدار شهری

اقدامات عمرانی چهار میلیارد تومانی شهرداری لنگرود در آذر ماه سال‌جاری نوید توسعه پایدار شهری

بازدیدها: 7

اقدامات عمرانی  چهار میلیارد تومانی شهرداری لنگرود در آذر ماه سال‌جاری  نوید توسعه پایدار شهری

لنگرود  یکی از شهرهای شرق گیلان است که از نظر موقعیت جغرافیایی  یکی از شهرهای استراتژیکی است که گیلان را به مازندران متصل میکند این شهر زیبا همچنین از موقعیت ها و پتانسیل های گردشگری و توریستی کم نظیری برخوردار است که بخصوص توجه بیشتر  مدیریت شهری  در راستای بهره گیری و ایجاد بستر مناسب برای توسعه گردشگری  را  میطلبد از این رو فراهم نمودن بستر و زمینه  توسعه گردشگری شهری بعنوان  یکی از وظایف  شهرداری ها در  شهر لنگرود  مورد توجه قرار گرفته و مجموعه مدیریت شهری برای رسیدن به این هدف مهم د رصدد  انجام اقدامات سازنده  در زمینه عمرانی هستند.
همچنان که بنا به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود شهرداری در  آذر ماه  سال جاری  توانسته اقدامات عمرانی خوبی را جهت رفع موانع توسعه انجام دهد

طبق این گزارش که  در طول سال اقدامات مختلفی در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و غیره انجام می‌دهد  بخشی از اقدامات انجام شده در زمینه عمرانی که در آذرماه ۱۴۰۱ انجام شده است که  به شرح زیر است.
🔺آغاز لایروبی کانال کیاکلایه با بیل زنجیری به متراژ ۱۰۰۰ مترطول یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در راستای جلوگیری از بحران در حال انجام است.

🔺روکش آسفالت ابتدای خیابان آزموده، کوچه شهید یکتایی چالکیاسر، کوچه بانک سپه و ترمیم آسفالت نوار حفاری خیابان خرمشهر و آتشکار به متراژ جمعا ۲۳۵۰ متر مربع از دیگر مطالبات شهروندان بود که این موارد در آذر ماه انجام شد.

🔺اصلاح پیاده روهای خیابان نظام پزشکی، شهید رجایی، شهید بهشتی، جاده چمخاله و کوچه هلال احمر به متراژ ۲۰۰مترمربع از دیگر اقدامات انجام شده است.

🔺اصلاح هندسی میدان شهید املاکی (ایجاد دوربرگردان) و سه راه آتشکار به متراژ ۷۰ مترطول، لوله‌گذاری کوچه‌های والفجر ۳ آتشکار و کوچه نرگس در بلوار سردار حق بین به متراژ ۱۱۰ مترطول و شن ریزی کوچه‌های نور ۱۳ و ۱۵ جوادالائمه مقدار ۱۰۰ سرویس نیز از دیگر کارهایی است که توسط شهرداری انجام شد.

🔺شن ریزی و زیرسازی کوچه پشت بیمارستان شهید حسین‌پور و کوچه شهید نورمحمد کیاکلایه به متراژ ۱۳۰۰ مترطول و خرید و حمل شن مخلوط رودخانه‌ای به مقدار ۲۰۰۰ تن برای استفاده در زمان مورد نیاز و همچنین خرید و حمل شن چهار سانتی به میزان ۲۰۰۰ تن برای کوچه‌های سطح شهر از دیگر کارهای انجام شده است.

🔺رفع مشکل آبگرفتگی جلوی آموزش و پرورش به متراژ ۲۰ متر طول، اصلاح و بازسازی تیرهای چراغ روشنایی جاده لیلاکوه به تعداد ۲۲ عدد، نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی مطابق مصوبات شورای ترافیک و نصب سرعتگیر خیابان صنایع پرکار و کوچه باقرپور نیز در آذرماه توسط شهرداری لنگرود انجام شده است.
🔺لگه گیری کوچه‌های حسن‌پور کلیدبر، منفرد ۱۵، گلستان ۴ و ۶، کوچه یعقوبی جاده چمخاله، خیابان ۳۵ متری، دهگان، پشت رستوران ضیافت و خیابان مطهری به متراژ ۱۰۰ مترمربع نیز از جمله کارهایی بود که توسط شهرداری لنگرود در آذرماه انجام شده است.

🔺کلا هزینه جهت امورات فوق‌الذکر چهار میلیارد تومان می‌باشد.