جمعه , ژانویه 27 2023
آخرین خبرها
امام جمعه اسالم‌:مجلس مصوب کند تا سازمان انرژی اتمی و تمام فعالیت‌های هسته‌ای تحت امر رهبری قرار گیرند!

امام جمعه اسالم‌:مجلس مصوب کند تا سازمان انرژی اتمی و تمام فعالیت‌های هسته‌ای تحت امر رهبری قرار گیرند!

بازدیدها: 5

حجت الاسلام«محمد جواد باقری ارومی» امروز (جمعه،۱۴ آذر) به خاطر محدودیت های کرونایی این هفته نیز از طریق برنامه پیام جمعه با مردم بخش اسالم سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر امام جمعه اسالم ضمن اشاره به تعطیلی نمازهای جمعه اظهار کرد: هر چند نمازهای جمعه در ظاهر تعطیل است اما رسالت نماز جمعه و ائمه جمعه که ارشاد و راهنمایی مردم است تعطیل نیست و چه خوب است که در روز جمعه از یاد خدا غافل نشویم و از برکات معنوی این روز بهره ببریم.

وی با بیان اینکه بحمدلله پس از دوهفته محدودیت کرونایی آمار شهرهای قرمز و تعداد مبتلایان و هموطنان عزیزی که جان خود را بخاطر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند رو به کاهش است، افزود: متأسفانه در شهرستان تالش از وضعیت نارنجی به وضعیت قرمز رسیده‌ایم و این خبر خوبی نیست.

حجت‌الاسلام باقری ارومی با تقدیر از آن دسته از کسبه، بازاریان و مردم عزیز که با رعایت نکات لازم و محدودیت‌ها به کاهش ابتلا به این بیماری کمک کردند، گفت: مردم از حضور غیر ضروری در اجتماعات و محافل عمومی پرهیز کنند و کسبه محترم نیز با تحمل محدودیت‌ها به این مسئله دقت داشته باشند که اگر اکنون این محدودیت کم را رعایت نکنیم‌ای بسا در آینده وضعیت به مراتب سخت‌تر و دشوار از این داشته باشیم.

خطیب جمعه اسالم با تسلیت شهادت دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور شهید محسن فخری زاده، اظهار کرد: ترور کردن اقدام افراد ضعیف است که وقتی توان مقابله و حضور رو در رو در مقابل حریف را ندارند ناجوانمردانه او را ترور می‌کنند و این بخاطر این است که دشمنان ما توانایی رویارویی با قدرت و پیشرفت علمی ما را ندارند لذا دست به ترور و حذف دانشمندان و چهره‌های شاخص انقلاب اسلامی می‌زنند.

وی با بیان اینکه مدعیان مبارزه با تروریسم دستشان به خون شهید فخری زاده آلوده شد، گفت: ما هنوز داغ از دست دادن حاج قاسم سلیمانی را فراموش نکرده بودیم که یکبار دیگر مدعیان مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق بشر ملت ما را که همواره قربانی ترور بوده است داغدار یکی دیگر از فرزندان خود کرد.

امام جمعه اسالم با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای در پی شهادت این شهید بزرگوار، افزود: همانطور که ایشان فرمودند: هم عاملان یعنی کسانی که در داخل در اجرای این ترور نقش داشتند و هم آمران یعنی کسانی که دستور این ترور را صادر کرده‌اند باید مجازات شوند و ما برای مجازات و انتقام سخت عجله نداریم بلکه منتظریم انتقام سخت و سنجیده در موقع مناسب از دشمنان ما گرفته شود.

حجت الاسلام باقری ارومی به اقدام بسیار شایسته مجلس شورای اسلامی در تصویب قانونی برای پایان دادن به حضور یکطرفه ما در برجام اشاره کرد و گفت: این اقدام باید خیلی زودتر از اینها اتفاق می‌افتاد چرا که آمریکا به تنهایی از برجام خارج شده بود و سه کشور اروپایی هم فقط وقت کُشی می‌کردند و هیچ اقدامی برای عمل به تعهدات خود انجام نداده بودند پس دلیلی نداشت که ما به تنهایی به تعهدات خود عمل کنیم و امیدواریم که دولت هم سریعا این مصوبه مجلس را اجرا و عملی کند.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که مسئله هسته‌ای یک مسئله ملی است و نمی‌توان سرنوشت کشور را به سلیقه‌های سیاسی و جناحی دولت‌ها و مجلس‌ها گره زد تا هر کدام طبق سلیقه خود اقدام کنند و سختی و فشار آن بر مردم وارد می‌شود لذا به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می‌کنم قانونی تصویب کند تا سازمان انرژی اتمی و تمام فعالیت‌های هسته‌ای مانند نیروهای مسلح تحت امر رهبری قرار گیرند.