دوشنبه , ژانویه 30 2023
آخرین خبرها
با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی: جلسه توسعه و بهسازی آبندان‌های شهرستان لاهیجان تشکیل شد

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی: جلسه توسعه و بهسازی آبندان‌های شهرستان لاهیجان تشکیل شد

بازدیدها: 2

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی:
جلسه توسعه و بهسازی آبندان‌های شهرستان لاهیجان تشکیل شد


به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان، با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی، فرماندار لاهیجان، نماینده مجلس شورای اسلامی جلسه توسعه و بهسازی آبندان‌های شهرستان در محل فرمانداری لاهیجان برگزار شد.

فرماندار لاهیجان با اشاره به سود پایین حاصل از تولید محصولات کشاورزی در مقابل صنعت و خدمات ، اظهار داشت : تولیدات کشاورزی در حال حاضر بر اساس نیاز منطقه صورت میگیرد و تولید فراتر از آن با توجه به مشکلاتی که در نگهداری محصول تولید وجود دارد امکان پذیر نیست.

فرهاد براتی ضمن تاکید بر اینکه دولت و تعاونی ها باید نگاه خاص و ویژه ای بر تولید و قیمت گذاری محصولات کشاورزی داشته باشند، گفت : تولید برنج در گیلان با رنج بسیار است که نمونه آن را با توجه به خشکسالی امسال مشاهده کردیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه هر توسعه ای ، توسعه پایدار نیست ، به تغییر الگوی آبیاری کشاورزی اشاره داشت و افزود : در طول سال های اخیر و با از بین رفتن آب بندان ها و کانال های انتقال آب در شرایط خشکسالی به مشکل برخوردیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان با تاکید بر لزوم احیای آب بندان ، مرمت و بازسازی ایستگاه های پمپاژ و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، گفت : علی رغم همه مشکلاتی که در سال جاری وجود داشت میزان تولید شلتوک در شهرستان با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته به میزان ۷۹۸۷۳ تن رسید.

براتی افزود : در سال آبی آینده برای رفع مشکلات نقاط اضطراری ۲۵۳ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است که لازم است از طریق منابع ملی و ردیف کمک های وزارتخانه به شهرستان اختصاص یابد.