پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022
آخرین خبرها
برگزاری همایش تجلیل از خیران و خادمان بقاع متبرکه گیلان با حضور استاندار / تأکید دکتر عباسی بر تولید محتوای فرهنگی برای مقابله با هجمه های دشمنان

برگزاری همایش تجلیل از خیران و خادمان بقاع متبرکه گیلان با حضور استاندار / تأکید دکتر عباسی بر تولید محتوای فرهنگی برای مقابله با هجمه های دشمنان

بازدیدها: 5

همزمان با ایام دهه کرامت، همایش تجلیل از خیران، خادمان، اعضای هیات امنا و امامان برتر جماعت بقاع متبرکه گیلان با حضور نماینده عالی دولت در استان، در بقعه خواهر امام رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ همزمان با ایام دهه کرامت، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) همایش تجلیل از خیران ، خادمان، اعضای هیات امنا و امامان برتر جماعت بقاع متبرکه گیلان با حضور دکتر عباسی استاندار در بقعه خواهر امام رشت برگزار شد.

استاندار گیلان در این همایش با اشاره به حضور خادمان بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) گفت : فضای معنوی که با این حضور بر همایش حکمفرما شد؛ نشان داد توسل به امامان معصوم و توجه به خلوص نیت، نجات بخش است.

دکتر اسدالله عباسی با تاکید بر شناخت دشمن و برنامه های شوم او ازجمله هجمه به اعتقادات و بصیرت مردم افزود : باید وجود پربرکت امام هشتم و امامزادگان در ایران اسلامی را با افتخار قدر بدانیم.

وی خدمت به ائمه اطهار و امامزادگان را توفیقی بزرگ از سوی خدای متعال برای خادمان این اماکن مقدسه دانست و گفت: از فرصت خدمت به ساحت پر خیر و برکت ائمه اطهار و خاندان مطهرشان با ترویج فرهنگ معنویت و ساده زیستی آن بزرگان و توسعه مباحث دینی ، اعتقادی و فرهنگی برای جامعه ، استفاده شود و اقدامات اثربخشی در این زمینه صورت پذیرد.

دکتر عباسی با بیان اینکه وجود امامزادگان در گیلان نشان از مهمان نوازی و ولایتمداری دیرین مردم استان است، خاطرنشان ساخت: فرزندان سرزمین شهیدپرور و ولایتمدار گیلان همچنان در حوزه معنویت با تولید محتوای معنوی و فرهنگی نظیر سرود سلام فرمانده، موجب خشم دشمنان شده اند و دلیل پرآوازه بودن این سرود، به نورانیت نام مبارک امام زمان (عج) است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز در این همایش با اشاره به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در دهه کرامت گفت : یکی از مهمترین برنامه ها تجلیل از ٧٠ نفر از خیران ، خادمان ، اعضای هیات امنا و امامان جماعت بقاع متبرکه استان در بقعه خواهر امام رشت بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیزاده برپایی بیش از ٧٠ محفل انس با قرآن ، راه اندازی کاروان های شادی و آماده سازی و تقسیم بیش از سه هزار بسته معیشتی را از دیگر برنامه های اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان در دهه کرامت عنوان کرد.

در پایان این همایش ضریح و مرقد مطهر خواهر امام رضا حضرت فاطمه اُخری سلام الله علیها با حضور استاندار و دیگر مسئولان غبارروبی شد.

دکتر عباسی همچنین نماز ظهر و عصر را در این بارگاه ملکوتی و به جماعت اقامه و با نمازگزاران گفت وگو و از طرح توسعه حرم خواهر امام بازدید کرد.