سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
به مناسبت هفته پژوهش نشست پژوهش های راهبردی در دانشگاه های منطقه آزاد انزلی برگزار شد

به مناسبت هفته پژوهش نشست پژوهش های راهبردی در دانشگاه های منطقه آزاد انزلی برگزار شد

بازدیدها: 5

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی به مناسبت هفته پژوهش نشست تخصصی پژوهشهای راهبردی در دانشگاه های مستقر در منطقه آزاد انزلی با حضور روسای دانشگاه و اساتید برتر مراکز آموزشی برگزار شد.

بنا بر این گزارش در این نشست تخصصی دکتر سید حجت مهدوی معاون فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ضرورت انجام فعالیت های پژوهش محور در مراکز علمی گفت:حاصل فعالیت های پژوهش محور تولیدات با کیفیت و متناسب با نیاز کشور خواهد بود و فعالان حوزه علم و پژوهش با دقت نظر آثاری منحصربه‌فرد و ماندگار ارائه می دهند.
وی در ادامه به لزوم ارتقای شاخص های کیفی آموزش در مراکز آموزشی مستقر در منطقه آزاد انزلی اشاره و تاکید کرد: با بهره گیری از اساتید مجرب و تدوین برنامه های راهبردی می‌توان سطح دانش دانشجویان و هنرجویان مراکز فنی حرفه ای را ارتقا داد و به واسطه انجام فعالیت های پژوهش محور متناسب با نیاز منطقه استان و کشور گام برداشت.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی توسعه روابط مراکز آموزشی مستقر در منطقه با دانشگاههای حوزه خزر را یکی از راهبردهای سازمان دانست و خاطرنشان کرد : بروزرسانی های انجام شده با روسای دانشگاه های کشور در تلاش هستیم تا بخش بین الملل دانشگاه ها و مراکز علمی و مستقر در محدوده منطقه آزاد انزلی را فعال و متناسب با نوع فعالیت های مورد نیاز در سطح منطقه دوره های آموزشی تخصصی جذب دانشجو به خصوص در رشته های علوم پزشکی و دریانوردی صورت گیرد.
گفتنی است : در پایان هر یک از روئسای دانشگاه های مستقر در سطح منطقه آزاد انزلی پیشنهادات خود را به منظور کیفی سازی فرایند آموزش و ارتقای شاخص های آموزشی به منظور بین المللی شدن فعالیت مراکز علمی ارائه دادند.