سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
تاکید مدیرعامل گاز گیلان بر رعایت نکات ایمنی گاز طبیعی

تاکید مدیرعامل گاز گیلان بر رعایت نکات ایمنی گاز طبیعی

بازدیدها: 3

تاکید مدیرعامل گاز گیلان بر رعایت نکات ایمنی گاز طبیعی

عیسی جمال نیکویی، مدیرعامل شرکت گاز گیلان با آغاز فصل پاییز و شروع سرما از همه مشترکین گاز درخواست کرد تا با رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، پاییز و زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده های محترمشان سپری نمایند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی گاز گیلان، مدیرعامل شرکت گاز گیلان با تاکید بر سرویس دوره ای وسایل گازسوز، اظهار داشت: مشترکین گاز طبیعی باید پیش از روشن کردن وسایل گرمایشی خود، از صحت و سلامت شیر و شیلنگ گاز، سلامت دستگاه و باز بودن مجرای دودکش اطمینان حاصل نمایند.

جمال نیکویی در ادامه افزود: استفاده از لوله هاي بخاري مناسب، بست فلزي، دودكش مجهز به كلاهك H و مسدود كردن شيرهاي گاز بدون استفاده با درپوش از دیگر مواردي هستند كه رعايت آنها می تواند تا حد بسیاری از بروز حادثه جلوگیری کند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان یکی از دلایل وقوع گازگرفتگی بویژه در استان های شمالی کشور را مسدود شدن مجرای دودکش به علت لانه گذاری پرندگان عنوان کرد و از همه مصرف کنندگان گاز طبیعی درخواست کرد تا حتما نسبت به بررسی وضعیت دودکش منازل خود اقدام نمایند.

وی در بخشی دیگر درخصوص نشت گاز در خانه های خالی گفت: بر اساس گزارشات به دست آمده از اتفاقات رخ داده در سالهای گذشته، بسیاری از موارد گاز‌گرفتگی متعلق به خانه ها و اماکن ویلایی بوده که تنها چند بار در سال مورد استفاده قرار می گیرند و ساکنین آن بدون بررسی های ایمنی اقدام به روشن کردن بخاری کرده که بعلت نقص در فرآیند اشتعال و گرمارسانی، موجب جمع شدن گاز مونوکسید کربن در ساختمان و بروز حادثه شده است.

جمال نیکویی همچنین از همه مشترکین و مصرف کنندگان گاز خواست تا ضمن رعايت تمامي نكات ايمني بویژه موارد ذكر شده، به اطلاعیه های شرکت گاز که از طريق رسانه ها و كانال هاي ارتباطي شركت اطلاع رساني می گردد، توجه کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از بروز حوادث گاز، اظهار داشت: سازمان های تبلیغی و آموزشی همچون صدا و سیما، آموزش و پرورش و رسانه های مکتوب و مجازی باید همانند گذشته شرکت گاز را درجهت نهادینه ساختن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در جامعه یاری رسانند.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد تا مشترکین و مصرف کنندگان گاز با رعایت نکات ایمنی و استفاده صحيح از اين نعمت الهي سالی بدون حادثه را در کنار خانواده خود سپری نمایند.