پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022
آخرین خبرها

تحقق ۹۱ درصدی تعهد اشتغال‌ اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی در شهرستان‌ های رودسر و بندرانزلی

بازدیدها: 2

تحقق ۹۱ درصدی تعهد اشتغال‌ اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی در شهرستان‌ های رودسر و بندرانزلی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان از تحقق بیش از ۹۱ درصدی سقف تعهد ایجاد اشتغال این اداره‌کل در شهرستان‌های رودسر و بندرانزلی خبر داد.

ولی جهانی با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستورات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلان دولت مردمی در خصوص رشد تولید و ایجاد اشتغال پویا و پایدار، تحقق این امر در صدر اولویت‌ برنامه‌های اجرایی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به گستردگی حوزه‌های مأموریتی این اداره‌کل گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های متعدد تاریخی، گردشگری و همچنین صنایع‌دستی متنوع و کاربردی، این اداره‌کل در صدد آن برآمده تا با برگزاری دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی، ایجاد فضای مناسب به منظور سرمایه‌گذاری و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و همچنین استفاده از ظرفیت‌های تاریخی گسترده مناطق مختلف جلگه‌ای و کوهستانی استان از این فرصت به نحو احسن در امر ایجاد اشتغال به ویژه در مناطق روستایی و کم‌برخوردار بهره‌برداری کند.

جهانی اضافه کرد: در این راستا و با گذشت کمتر از ۴ ماه از سال ۱۴۰۱ خوشبختانه شاهد تحقق بیش از ۹۱ درصدی سقف تعهد ایجاد اشتغال در سطح حوزه‌های مأموریتی این اداره‌کل در شهرستان‌های بندرانزلی و رودسر هستیم که این امر نویدبخش تحول بنیادین در امر اشتغال و توسعه برند گردشگری استان گیلان است.

او با اشاره به تحقق ایجاد ۱۲۴ فرصت شغلی جدید از مجموع تعهد ۱۳۵ نفری اشتغال در شهرستان‌های رودسر و بندرانزلی تصریح کرد: «همچنین این امر در سطح سایر شهرستان‌های استان گیلان نیز در حال پیگیری بوده و اقدامات لازم برای ایجاد فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری و آموزش‌های استاندارد صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی در حال پیگیری و اجرا است/