پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022
آخرین خبرها

جمع‌آوري و دستگيري 258 معتاد متجاهر، خرده فروش و قاچاقچي مواد مخدر در املش

بازدیدها: 2

فرمانده انتظامی املش از دستگيري 240 معتاد متجاهر، 12 خرده فروش و 6 قاچاقچي مواد مخدر در 3 ماهه گذشته در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ “باقر رجبي ويسرودي” در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار پايگاه خبري پليس به تشریح اقدامات پلیس شهرستان املش در 3 ماهه گذشته و کشفیات مربوطه پرداخت.

وی اظهار داشت: املش به لحاظ دارا بودن نقاط گردشگری از مناطق پر تردد استان گیلان محسوب مي‌شود كه برای تامين و ارتقاء امنیت در اين شهرستان تاکنون چند مرحله طرح ارتقاء امنیت اجتماعی اجرا شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان املش در ادامه به کشف 53 فقره سرقت و دستگیری 75 سارق و معرفی آنها به مرجع قضائی در 3 ماهه گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت بالغ بر هزار و 762 اصله چوب جنگلی قاچاق و 24 تن شن و ماسه غيرمجاز کشف شده است.

اين مقام انتظامي همچنين از كشف يك کیلو و 845 گرم تریاک، 28 گرم شیشه، 25 گرم هروئین، 2 كيلو و 69 گرم حشیش، 228 گرم شیره تریاک، 379 گرم سوخته تریاک٬ 4 گرم تفاله ترياك، 239 عدد قرص روانگردان٬ 12 دستگاه ترازوي توزين٬ 21 حقه وافور و 28 عدد پايپ در این مدت خبر داد و بیان داشت: 240 معتاد متجاهر، 12 خرده فروش و 6  قاچاقچي مواد مخدر نیز در اين رابطه دستگیر شده‌اند.

سرهنگ رجبي تصریح کرد: برابر هماهنگي‌هاي به‌ عمل آمده با مرجع قضائي در برخورد قاطع با متخلفان و هنجارشكنان، 90 دستگاه خودرو و 31 دستگاه موتورسيكلت به دلايل سرقتي بودن، داشتن دستور قضائي، عدم رعايت قوانين و مقررات، بي‌نظمي در عبور و مرور از جمله تخلفات حادثه‌ساز، حمل كالاي قاچاق و مواد مخدر، انجام سرقت و جابجايي اموال سرقتي توقيف شده‌اند.

وي با اعلام اينكه در این مدت 584 واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفت که از این تعداد، 21 مغازه متخلف پلمب و از ادامه فعاليت آنها جلوگيري به عمل آمد افزود: در اين بازديد‌ها، 2 هزار و 936 قلم انواع لوازم آرايشي و بهداشتي قاچاق کشف شد.

سرهنگ رجبي در پایان این گفت‌وگو به برگزاری جلسات شورای معتمد پلیس و ارائه آموزش همگانی به شهروندان به منظور تنویر افکار عمومی و پیشگیری از وقوع جرم و تعامل با مسئولان محلي، ائمه جمعه، فرماندار، بخشداران و دهياران اشاره كرد و گفت: به منظور شنیدن سخنان مردم و رفع مشکلات انتظامي آنها در 3 ماهه گذشته، 15 مرحله جلسه ارتباط مستقیم با شهروندان برگزار شده است.