چهارشنبه , فوریه 8 2023
آخرین خبرها
در جلسه مشترک کمیسیون حمل و نقل و ترافیک وبرنامه و بودجه شورا مطرح شد:خرید سی دستگاه اتوبوس جدید برای ناوگان عمومی حمل و نقل شهری رشت / تجلیل از تلاشگران عرصه امنیت به مناسبت هفته دفاع مقدس / مدیریت صحیح در شهرداری بر مبنای حصول در آمد تعریف می گردد و نه هزینه ها

در جلسه مشترک کمیسیون حمل و نقل و ترافیک وبرنامه و بودجه شورا مطرح شد:خرید سی دستگاه اتوبوس جدید برای ناوگان عمومی حمل و نقل شهری رشت / تجلیل از تلاشگران عرصه امنیت به مناسبت هفته دفاع مقدس / مدیریت صحیح در شهرداری بر مبنای حصول در آمد تعریف می گردد و نه هزینه ها

بازدیدها: 6

در جلسه مشترک کمیسیون حمل و نقل و ترافیک وبرنامه و بودجه شورا مطرح شد:

خرید سی دستگاه اتوبوس جدید برای ناوگان عمومی حمل و نقل شهری رشت / تجلیل از تلاشگران عرصه امنیت به مناسبت هفته دفاع مقدس / مدیریت صحیح در شهرداری بر مبنای حصول در آمد تعریف می گردد و نه هزینه ها

در سی و ششمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک که بصورت مشترک با کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا برگزار گردید لایحه تامین بودجه ی خرید سی دستگاه اتوبوس شهری برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی به تصویب رسید.

به گزارش رایان خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه تلفیقی که با ریاست هادی رمضانی تشکیل شد، لایحه پرداخت ۲۵ درصد مبلغ جهت خرید سی دستگاه اتوبوس شهری مورد بحث و بررسی اعضای حاضر در کمیسیون قرار گرفت.

در این جلسه طبق توافقات کتبی، ۲۵ درصد از مبلغ خرید سی دستگاه اتوبوس دیزلی را شهرداری و ۷۵ درصد مبلغ از سوی وزارت کشور پرداخت می شود.

هادی رمضانی نایب رییس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت، در ابتدای سخنان خود ضمن تسلیت ایام سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، با اشاره به شیطنت هایی که از سوی برخی در مناطقی از شهر رشت انجام شد، اظهار داشت گفت : باعث تاسف است که برخی بدون تفکر و تحت تاثیر هیجانات و تبلیغات مخرب دست به ایجاد ناامنی و نابسامانی در شهر میزنند.

وی تاکید کرد: حجاب امر خداوند است، بی بند و باری ارزش نیست و بانوان و دختران که اساس و بنیان خانواده و اجتماع هستند باید شان و منزلت خویش را بیش از اینها بدانند و کرامت خود را با رفتارهای ناهنجار خدشه دار نکنند.

رییس جلسه تاکید کرد: سلامت جامعه در گرو سلامت اخلاقیات است و اگر رعایت نکنیم خودمان متضرر خواهیم شد. وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی اظهار داشت : امنیت جامعه مرهون تلاشهای نیروی پلیس است.

وی گفت: قدردانی از تلاشهای شبانه روزی این عزیزان وظیفه یکایک ماست.

رییس جلسه در موضوع ناوگان اتوبوس شهر رشت گفت: در حال حاضر تعداد اتوبوس های شهر بسیار ناکافی بوده و همیشه شاهد تردد تعداد سرنشینهای بیشتر از ظرفیت در شهر هستیم و علاوه بر آن متاسفانه فرایند نگهداری و رسیدگی به اتوبوس ها نیز بدرستی انجام نمیشود این موضوع سبب استهلاک بیشتر اتوبوس هاست و توجه به حفظ و نگهداری اتوبوس ها توصیه اکید شورا به سازمان اتوبوسرانی است.

هادی رمضانی در ادامه و در خصوص اتوبوس های رها شده افزود: مشکل این است که اتوبوس شهری اسکانیای ۹۴ ما چرا این چنین مستهلک شده اند و به چه دلیل از یک روغن کاری ساده و تعمیرات و رسیدگی روتین اتوبوس ها غفلت می شود؟

وی تاکید کرد : شهرداری از شهروند عوارض می گیرد بدیهی است که در قبال آن می باید خدمات مناسب در اختیار شهروند قرار دهد و لازم است در بودجه بندی ردیفی برای هزینه های نگهداری اتوبوس ها در نظر گرفته شده و تعمیرگاههای سازمان اتوبوس رانی نسبت به نگهداری و پایش اتوبوس های فعلی اهتمام بیشتری از خود نشان دهند.

وی تاکید داشت معاونت حمل و نقل در نظارت خود به این مهم اهتمام بیشتری به خرج دهد.رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری در ادامه اظهار داشت: لایحه دو فوریتی حاضر مربوط به خرید سی دستگاه است که سهم اصلی هزینه آن را وزارت کشور تقبل نموده و شهرداری ملزم به پرداخت ۲۵ درصد از این هزینه است که مبلغی بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان از مبلغ کل ۲۸۸ میلیارد تومان می باشد.

وی افزود: این فرصتی بسیار خوب برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است و ما از بهمن ماه سال گذشته مکاتباتی با وزارت کشور در خصوص خرید اتوبوس داشته ایم.

وی همچنین از ایجاد تفاهم نامه ای برای خرید تعداد صد دستگاه اتوبوس برقی برای شهر رشت در ماههای آینده خبر داد و گفت: با توجه به عدم ایجاد آلودگی اتوبوس های برقی و به روز بودن و سهولت استفاده از اتوبوس برقی، بکارگیری این مدل اتوبوس ها برای شهر رشت لازم است و مقرر گردیده ۸۰ درصد سرمایه گذاری آن از منابع دولتی و ۲۰ درصد باقیمانده از طریق برون سپاری تامین گردد.