جمعه , ژانویه 27 2023
آخرین خبرها
در نشست فرماندار رشت با مدیرکل راه آهن شمال ۲ مطرح شد:رتبه ۹ راه آهن شمال ۲ در حمل و نقل بار

در نشست فرماندار رشت با مدیرکل راه آهن شمال ۲ مطرح شد:رتبه ۹ راه آهن شمال ۲ در حمل و نقل بار

بازدیدها: 17

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر غلامحسین ولدی با اشاره به اهمیت خط راه آهن شمال ۲، اظهار داشت: با وجود اینکه حدود یک سال از افتتاح این خط می‌گذرد، راه آهن شمال ۲، حائز رتبه ۹کشور در بحث انتقال بار است.
در نشست فرماندار رشت با مدیر کل راه آهن شمال۲ با اشاره به رتبه ۹ کشوری راه آهن شمال ۲ در زمینه حمل و نقل بار با وجود گذشت یک سال از افتتاح آن، بر لزوم هم افزایی جهت بهبود زیرساخت‌های ایستگاه راه آهن رشت تاکید شد.

علی فتح‌اللهی، فرماندار رشت در نشست با غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن شمال ۲، مشکلات حوزه راه آهن شهرستان رشت را بررسی کردند.

فرماندار رشت در این نشست با بیان اینکه راه آهن آرزوی دیرینه مردم گیلان بود که خوشبختانه به یاری خداوند و تلاش مسئولین، محقق گشت، افزود: مزیت‌های راه آهن در بحث حمل و نقل ایمن و کم خطر و همچنین راحت بر کسی پوشیده نیست.

فتح‌اللهی با اشاره به اجرای پروژه راه آهن رشت-کاسپین، خاطرنشان کرد: این پروژه از مهمترین پروژه‌های اجرایی استان گیلان تلقی می‌شود که می‌تواند نقش به سزایی در توسعه استان داشته باشد.

وی با اشاره به برخی از مشکلات ایستگاه راه آهن رشت، اظهار داشت: این مشکلات طی نشستی با حضور مسئولین ذیربط، بررسی و پیگیری خواهد شد.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ نیز در این نشست با اشاره به برخی از مشکلات خط و ایستگاه راه آهن در شهرستان رشت، تاکید کرد: ایستگاه راه آهن رشت به عنوان نمای ورودی شهر رشت برای مسافران محسوب می‌شود و بدین لحاظ نیاز است در خورشان این شهر باشد.

غلامحسین ولدی تعیین قیمت مصوب برای تاکسی ایستگاه راه آهن را از جمله دیگر دغدغه‌های موجود عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم با محوریت فرمانداری، همکاری لازم از سوی دستگاه‌های ذیربط در راستای حل این مشکلات به عمل آید.

وی با اشاره به اهمیت خط راه آهن شمال ۲، اظهار داشت: با وجود اینکه حدود یک سال از افتتاح این خط می‌گذرد، راه آهن شمال ۲، حائز رتبه ۹کشور در بحث انتقال بار است.