پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022
آخرین خبرها
دیدار استاندار گیلان با اعضای ستاد بزرگداشت مراسم شهید مدافع حرم و نابغه جبهه مقاومت مرتضی حسین‌پور/ دکتر عباسی: ایثار مدافعان حرم در جبهه مقاومت، موجب سربلندی جهان اسلام شد / انجام فعالیت‌های تبیینی فرهنگی برای معرفی ارزش‌های دینی و انقلابی

دیدار استاندار گیلان با اعضای ستاد بزرگداشت مراسم شهید مدافع حرم و نابغه جبهه مقاومت مرتضی حسین‌پور/ دکتر عباسی: ایثار مدافعان حرم در جبهه مقاومت، موجب سربلندی جهان اسلام شد / انجام فعالیت‌های تبیینی فرهنگی برای معرفی ارزش‌های دینی و انقلابی

بازدیدها: 15

استاندار گیلان ایثار و جانفشانی مدافعان حرم در جبهه مقاومت را موجب سربلندی جهان اسلام و خنثی شدن توطئه های صهیونیست ها و استکبار جهانی خواند و بر ضرورت انجام فعالیت‌های تبیینی فرهنگی برای معرفی ارزش‌های دینی و انقلابی و الگوهایی همچون شهید حسین پور تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار پدر شهید مدافع حرم مرتضی حسین‌پور شلمانی و اعضای ستاد بزرگداشت مراسم شهادت این نابغه جبهه مقاومت، این شهید والامقام را از جمله شهدای شاخصی عنوان کرد که در دامان خانواده ای ارزشی و انقلابی پرورش یافت.
وی حضور شهید قاسم سلیمانی در مراسم چهلمین روز شهادت مدافع حرم مرتضی حسین پور و سخنان سردار دل‌ها را یادآور شد و گفت: همه شهدا وصیت نامه هایی ارزشمند دارند که نقشه راه است با این وجود بیانات شهید سلیمانی در این مراسم بایستی برجسته شود.
استاندار گیلان شجاعت و ایستادگی شهید حسین‌پور به ویژه هنگام عملیات را ستودنی دانست و او را یک الگو خواند و ادامه داد: حضور و سخنرانی حاج قاسم سلیمانی و بیان ویژگی‌های شخصیتی شهید والامقام و نیز نوید پیروزی بزرگ در جهان اسلام و نابودی داعش هم در همین مراسم توسط سردار جبهه مقاومت، بیان شد.
دکتر عباسی نقش‌آفرینی مدافعان حرم در جبهه مقاومت را در خنثی سازی تحرکات صهیونیست ها و استکبار جهانی در جهان اسلام، بسیار اثرگذار ذکر و اضافه کرد: وظیفه سنگین و خطیری بر دوش داریم و آن اینکه مراسم شایسته ای در بزرگداشت شهدایی همچون شهید حسین پور با سخنرانی و حضور چهره های برجسته ملی برگزار شود.
وی با اعلام آمادگی استانداری گیلان و فرمانداری شهرستان لنگرود در برگزاری مراسمی در شأن، فعالیت‌های تبیینی فرهنگی برای معرفی ارزش‌های دینی و انقلابی را دارای اهمیت خواند.
پدر شهید حسین پور نیز در این دیدار با بیان ابعاد شخصیتی این شهید اظهار داشت: سردار سلیمانی تأکید بر معرفی ابعاد شخصیتی این شهید داشت و حضور او در مراسم چهلمین روز شهادت، بیان کننده اهمیت این موضوع است.
وی تقوا و جهاد را دو مولفه برجسته شهید حسین پور دانست و معرفی و الگوسازی از شهدا و انتقال مفاهیم مکتب حضرت زینب (س) و سردار سلیمانی را راه نجات و سعادت ذکر کرد.
در این دیدار هریک از اعضای ستاد بزرگداشت سالروز شهادت شهید حسین پور نیز نظرات خود را مطرح کردند و در خاتمه کتاب ماه کامل؛ روایت زندگی شهید مدافع حرم فرمانده عملیات قرارگاه حیدریون سردار مرتضی حسین پور شلمانی (حسین قمی) به استاندار گیلان اهدا شد.
شهید مرتضی حسین پور که به نام جهادی «حسین قمی» شهرت یافته بود؛ 16 مردادماه سال 1396 در حین عملیات مستشاری در خاک سوریه به مقام رفیع شهادت نائل آمد و آسمانی شد.