دوشنبه , ژانویه 30 2023
آخرین خبرها
دیدار و نشست مشترک مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با مدیرکل بهزیستی گیلان

دیدار و نشست مشترک مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با مدیرکل بهزیستی گیلان

بازدیدها: 7

دیدار و نشست مشترک مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با مدیرکل بهزیستی گیلان

صبح روز یکم آبان ماه، یاسر تقوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان و سیدمهدی خدمت بین دانا مدیرکل بهزیستی گیلان در دفتر مدیریت اداره کل بهزیستی گیلان با یکدیگر دیدار و در خصوص تعاملات دوجانبه و ترویج موضوعات فرهنگی در چارچوب سازمانی دو نهاد گفتگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش رایان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی گیلان؛ سیدمهدی خدمت بین دانا مدیرکل بهزیستی گیلان در این دیدار ضمن مهم برشمردن ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین همه اقشار جامعه عنوان کرد: با توجه به پیشینه فرهنگی کشور ما ، فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید بعنوان یک اصل در بین اقشار جامعه نمود پیدا کند چرا که راه حل بسیاری از مشکلات از مسیر فرهنگ می گذرد.

وی در ادامه به کاهش سن مصرف اعتیاد در جامعه اشاره کرد و گفت: متاسفانه سن اعتیاد در کشور به شدت پایین آمده است و این نشان می دهد که می بایست تلاش بیشتری در عرصه فرهنگی انجام پذیرد و این امر مستلزم هوشیاری والدین و برنامه ریزهای لازم متولیان امورات فرهنگی جامعه است.

مدیرکل بهزیستی گیلان آسیب های نوپدید و شکاف نسلی ایجاد شده بین والدین و فرزندان را از مشکلات اصلی آسیب های اجتماعی دانست و تصریح کرد: با توجه به آسیب های اجتماعی گوناگون در جامعه به دنبال ایجاد پایگاه های فرهنگی و اطلاع رسانی در مکان های عمومی به ویژه پارک ها با محوریت پیشگیری و آشنایی مردم با خطرات اعتیاد هستیم و برای گسترش این موضوع و سایر امورات فرهنگی می توانیم همکاری و تعاملات بیشتری با کتابخانه های عمومی داشته باشیم.

در ادامه نیز مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن اشاره به عضویت تعداد زیادی از توانخواهان بهزیستی در کتابخانه های استان و ارائه گزارشی از اقدامات این نهاد برای توانخواهان بهزیستی اعم از تهیه کتاب های صوتی و خط بریل برای نابینایان ،ایجاد و اختصاص فضای مناسب برای سالمندان اظهار داشت: حضور پررنگ توانخواهان بهزیستی در کتابخانه های عمومی استان نشان از همت والای این عزیزان و ترویج فرهنگ کتابخوانی است و ما نیز همواره در تلاش هستیم تا بهترین شرایط را برای این عزیزان فراهم کنیم.

تقوی به رعایت استانداردهای مناسب سازی در کتابخانه های استان و اسقرار کتابخانه سیار در سطح محلات اشاره کرد و گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی و استفاده کودکان کار از کتابهای موجود، اقدام به استقرار کتابخانه سیار در سطح محلات کم برخوردار کردیم و در تلاش هستیم تا برای اعتلای رشد فرهنکی جامعه گامی موثر برداریم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همواره برای اعتلای فرهنگ کتابخوانی در جامعه و فراهم نمودن بستر مناسب برای مددجویان در کنار سازمان بهزیستی هستیم و تلاش می کنیم تا خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم