سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
رئیس پلیس راهورشهرستان املش، از اجرای تمهیدات ترافیکی خاص در ایام محرم خیر داد

رئیس پلیس راهورشهرستان املش، از اجرای تمهیدات ترافیکی خاص در ایام محرم خیر داد

بازدیدها: 20

‍ رئیس پلیس راهورشهرستان املش، از اجرای تمهیدات ترافیکی خاص در ایام محرم با توجه به حضور هیئات و دسته‌های عزاداری و ارادتمندان سرور و سالار شهیدان در سطح معابر و میادین شهر املش خبر داد.

سرهنگ بهمن جعفری رئیس پلیس راهور املش ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت آقا اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش با اعلام تمهیدات و محدودیت‌های ویژه ترافیکی ایام عزاداری، گفت: با توجه به فرارسیدن دهه اول محرم شرایط ترافیکی و محدودیت‌های متفاوتی در سطح معابر شهر املش برقرار خواهد شد که این طرح‌ها متناسب با شرایط هیئت‌های عزاداری انجام می‌گردد چرا که با اجرای مراسم در فضای باز و شبکه معابر بخشی از خطوط ویژه، معابر، میادین و سطح معابر به مراسم عزاداری تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: دیدن و دیده شدن در این ایام بسیار حائز اهیمت است چرا که با توجه به رنگ و لباس تیره عزاداران حسینی و تاریکی هوا و محدودیت دید رانندگان در شب‌ها، ممکن است برخی رانندگان متوجه حضور عابرین پیاده نشوند و باعث بروز حوادث ناخواسته ای گردند.

رئیس پلیس راهور املش با بیان این مطلب که یکی از آسیب‌های این ایام به بحث تصادفات عابر پیاده برمی‌گردد، تصریح کرد: تاریکی شب، لباس مشکی عابران و خستگی برخی از رانندگان در ساعات پایانی شب و عدم تمرکز می‌تواند حوادث ترافیکی ناخوشایندی را رقم بزنند بنابراین از عزاداران و رانندگان تقاضا می‌کنیم که در حاشیه شبکه معابر و هیئت‌های عزاداری با تمرکز و دقت بیشتری تردد کنند تا کمترین حادثه را شاهد بوده و رانندگان و راکبین هنگام عبور از کنار هیئت های عزاداری ،سرعت مطمئنه را رعایت کرده و از زدن بوق ممتد، بی مورد و حرکات نمایشی خود داری کنند.
رئیس پلیس راهور املش با اشاره به اثر جانمایی مناسب موکب ها در کاهش ترافیک محدوده و آرامش عزاداران، از رؤسای هیئات عزاداری و اجرا کنندگان مراسم خواست که با جانمایی و چینش درست موکب ها، تخصیص جای پارک مناسب برای خودروها و همچنین تأمین روشنایی مناسب در ارتقا ایمنی عزاداران اهتمام ورزند.

وی بیان داشت: همچنین با توجه به تردد عزاداران حسینی و ادامه مراسم آئینی محرم، از تردد کامیون‌ها در ساعات برگزاری مراسم و محل‌ها و محدوده‌های آن در شهر املش جلوگیری به عمل می‌آید.

وی افزود: پلیس راهور در ایام محرم امسال به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی طرح‌های ترافیکی ویژه و محدودیت‌های خاصی خواهد داشت و در تمامی معابر با حضور صد درصدی و چشمگیر در تسهیل ترددها و روان سازی ترافیک و برقراری ایمنی عبور و مرور اقدام و بهترین شرایط را برای ترددی ایمن و امن برای شهروندان فراهم خواهد ساخت.

این مقام انتظامی توصیه کرد: عابرین پیاده حتماً از خط کشی عابر پیاده، پیاده روها تردد نموده و سعی کنند حتی الامکان از کفش‌ها و شلوارهایی با رنگ روشن استفاده نمایند که بیشتر در معرض دید رانندگان در شب هنگام باشند.

وی از شهروندان خواست با عنایت به شکل گیری بار ترافیکی در محدوده‌های معابر منتهی به برگزاری مراسم در شب‌های محرم و به ویژه زمان‌های برگزاری مراسم، ترددخود را مدیریت کرده و حد المقدور از وسایل نقلیه عمومی استفاده نموده در غیر اینصورت ضمن بررسی مسیرها قبل از شروع حرکت محل‌های خلوت تر را جهت ترددهای خود انتخاب و از ترددهای غیر ضرور خودداری نمایند .