سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
ریاست شورای اسلامی شهر رشت:سردار حق‌بین، قاسم سلیمانی گیلان بود/ ایشان کمترین منتی بر سر نظام نداشتند

ریاست شورای اسلامی شهر رشت:سردار حق‌بین، قاسم سلیمانی گیلان بود/ ایشان کمترین منتی بر سر نظام نداشتند

بازدیدها: 8

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و نود و پنجمین جلسه شورای شهر رشت احمد رمضانپور نرگسی ریاست شورا با اشاره به فرارسیدن سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌فرمان امام خمینی (ره)، گفت: این فرمان از سوی امام راحل به شورای انقلاب ارائه شد تا با تأسیس سپاه، یک گام اساسی در جهت سازمان‌دهی این نهاد داشته باشیم، در آن اساسنامه نیز آمد که سپاه یک‌نهاد نظامی و بازوی مسلح برای پاسداری از نظام جمهوری اسلامی است.
وی ادامه داد: این حفاظت از نظام و ملت را از این عزیزان جان‌برکف در جنگ‌های داخلی و برون‌مرزی مشاهده کرده و جان‌فشانی‌های این عزیزان را از نزدیک دیده‌ایم و این روز را به‌تمامی پاسداران گران‌قدر تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و امیدوارم بتوانیم خدمات و کارهای اساسی این عزیزان در امور مختلف را قدر بشناسیم.
ریاست شورا با اشاره به فرارسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه (س)، گفت: این وفات از دیدگاه بنده شهادت گونه است، زنی که همسر پیامبر اسلام (ص) و مادر حضرت فاطمه زهرا (س) بود و تمام دارایی خود را صرف معرفی اسلام کرد. شاید در خواندن از روی کتاب آسان باشد که بخوانیم یک زن ثروتمند تمام دارایی خود را در راه معرفی اسلام و بخصوص توحید قرار داد. در آن مقطع هیچ سرمایه‌داری نمی‌توانست با وی هم‌سطح باشد، اما ایشان تمام دارایی خود را برای معرفی اسلام تقدیم می‌کند و روزی در شیب ابی‌طالب شهادت گونه جان به جان‌آفرین تقدیم می‌کند.
رمضانپور همچنین با تبریک روز معماری، گفت: این روز، روز بزرگداشت شیخ بهایی است و این روز را به همه مهندسین تبریک عرض می‌نماییم. آثاری که از این ابر مرد معماری در آن حمام باقی‌مانده بود توسط کاوشگران انگلیسی که قصد کشف نوع تفکر ایشان در معماری را داشتند پس از حفاری به خاموش گرویده شد.
وی در ادامه با اشاره به سالروز شکست آمریکا در طبس، گفت: پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و گروگان‌گیری مستشاران خارجی، آمریکایی‌ها به دنبال آن بودند که نیروهای خود را از کشور خارج کنند و نهایتاً دچار حادثه طوفان می‌شوند.
ریاست شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به شهادت جانباز سرافراز اسلام، سردار محمدعلی حق‌بین گفت: خوش به حال آن‌هایی که ایشان را ندیدند، زیرا داغ چنین انسان‌های شریفی بسیار سنگین است. ایشان از دیدگاه بنده قاسم سلیمانی گیلان بودند، ایشان کم منت‌ترین فردی بود که هیچ منتی بر سر نظام و انقلاب نداشتند