پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022
آخرین خبرها
رییس شورای اسلامی شهر لنگرود در نشست خبری با اصحاب رسانه:<br>شهرداری و شورای ششم لنگرود در امور فرهنگی پیشتاز بوده اند/در یکساله اخیر عملیات عمرانی قابل توجهی در شهر لنگرود صورت گرفته است/بیش از ۸۰ درصد از سایت کمپوست آماده شده است

رییس شورای اسلامی شهر لنگرود در نشست خبری با اصحاب رسانه:
شهرداری و شورای ششم لنگرود در امور فرهنگی پیشتاز بوده اند/در یکساله اخیر عملیات عمرانی قابل توجهی در شهر لنگرود صورت گرفته است/بیش از ۸۰ درصد از سایت کمپوست آماده شده است

بازدیدها: 68

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،حجت الاسلام محسن فداکار ، رئیس شورای شهر لنگرود در نشست خبری خود با جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران با بیان اینکه انتخاب شهردار در همان روزهای اول آغاز به کار شورای ششم انجام شد گفت: برای انجام این کار فراخوان داده شد و بیش از ۴۰ نفر در نهایت ۲۵ نفر که حائز شرایط اولیه بودند اعلام آمادگی نمودند.

وی افزود؛ همچنین در اولین روز شروع به کار هیئت رئیسه شهردار معرفی شد اما بعد از سه ماه عدم تایید وی به ما اعلام گردید که نفر دوم با اکثریت آرا جهت تایید به استانداری معرفی شدکه متاسفانه بعد از گذشت هفت ماه شهردار دوم نیز مرود تایید واقع نشد و بلافاصله جناب مصطفی طالبی با هفت رای به عنوان شهردار شهر لنگرود معرفی شد و امیدواریم که در کمترین زمان نامه تاییدیه ایشان به دست شورای شهر لنگرود برسد.

وی در ادامه با تاکید براینکه شورای شهر لنگرود به وظیفه ی ذاتی و قانونی خود عمل کرده است اظهار داشت: علیرغم اینکه در یک ساله عمر کاری شورای شهر، شهرداری لنگرود با سرپرستی اداره می شد اما عملکرد خوب و قابل توجهی داشته و در همه ی امور وشفاف سازی صورت گرفته است.

فداکار خاطر نشان کرد:ماآنچه را چکه شعارداد ه ایم در یک ساله اخیرمحقق شد ه است و نتیجه ی آن نیز درسطح شهر کاملا مشهود است.
وی ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدواریم با حضور شهردار بومی مهندس طالبی شاهدشهری آباد تر و پویاتر ازگذشته باشیم.
رئیس شورای شهر لنگرود در بخش دوم سخنان خود به بحث پسماند پرداخت و با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدا یکی از اساسی ترین موضوع در کاهش تولید زباله می‌باشد تصریح کرد:شهرستان لنگرودروزانه صدتن زباله تولید می کند بنا بر این بافرهنگ سازی خصوصٱ در میان دانش آموزان باید تولید زباله را به حداقل برسانیم.

وی سپس به وضعیت کارخانه کمپوست مادیان گوابر اشاره کرد و گفت: بیش از ۸۰ درصد عملیات ساخت سایت کمپوست آماده شده است و امیدواریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

رئیس شورای شهر لنگرود یادآور شد: : مدتهاست که مردم از بوی بد زباله نجات پیدا کرده اند و زباله هاپس از چند روزدپو سریعا جمع آوری و به محل کارخانه انتقال داده می شود.
حجت الاسلام فداکار همچنین درخصوص سد معبر گفت: همراهی و مشارکت مردم در این خصوص بسیار تاثیرگذار بودو هر جا که مردم همراه تر باشند یقیناً نتیجه ی مطلوب تر حاصل خواهد شد.

رئیس شورای شهر لنگرود در پایان سخنان خود از پیشتازی شورا و شهرداری لنگرود در امور فرهنگی خبرداد و افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر لنگرود همواره در امر فرهنگی پیشتاز بوده ودر بسیاری از کارهای فرهنگی اعم از کمک به کتابخانه‌های عمومی، هیئت های مذهبی، مردم نهادو کارهای هنری فرهنگی مصمم می باشد.

در ادامه این نشست مصطفی طالبی ،سرپرست شهرداری لنگرود نیز از حسن اعتماد اعضای شورای شهر لنگرود نسبت به خود قدردانی نمود وگفت: امیدواریم با همفکری و تعامل بین مجموعه ی شورا و شهرداری شهری آباد در شأن مردم فهیم لنگرود داشته باشیم.

وی افزود: رسالت خبرنگاران بسیار خطیروحائز اهمیت است.

طالبی افزود: قلم خبرنگاران را مانند اسلحه ی یک پاسدار در مقابل اهداف شوم دشمن هستند .
وی یادآور شد: خبرنگاران بعنوان بازوان قدرتمند دولت هستند که می‌توانند با اطلاع‌رسانی به موقع خدمات دولت را به گوش مردم برسانند تا مسئولین بهتر و مصمم تر انجام وظیفه نمایند.

سرپرست شهرداری لنگرود در پایان به افزایش بودجه شهرداری لنگرود اشاره کرد و گفت بودجه شهرداری لنگرود از۱۰۳ میلیارد تومان به ۱۸۰ میلیارد تومان رسیده که برگ زرینی برای اقدامات بیشتر و موثرتر شهرداری است .