سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها

سرپرست دانشگاه در آیین تکریم و معارفه معاونین بهداشتی:تلاش همه‌جانبه جهت رشد شاخص‌های بهداشتی گیلان ضرورت دارد/ نظام بهداشت استان، نیازمند اصلاح است

بازدیدها: 4

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت تلاش همه‌جانبه جهت رشد شاخص‌های بهداشتی گیلان تأکید کرد و گفت: نظام بهداشت استان، نیازمند اصلاح است.

به گزارش رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، صبح امروز ، آیین تکریم معاون پیشین و معارفه سرپرست معاون بهداشتی دانشگاه در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.

در این آیین، دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به عقب ماندگی های شاخص های بهداشتی استان، بر ضرورت تلاش همه‌جانبه در جهت رشد و اعتلای شاخص‌های بهداشتی، تاکید کرد و افزود: طی سال‌ های اخیر، تلاش‌های زیادی در گیلان به جهت رشد شاخص‌های سلامت انجام‌شده ولی علیرغم این تلاش‌ها ، برخی از شاخص‌ها در گیلان به‌ویژه در بخش بهداشت با ضعف‌هایی روبرو است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه نظام بهداشت استان گیلان به‌شدت نیاز به اصلاح دارد، افزود: اصلاح شاخص‌های بهداشتی با تلاش‌های کوتاه مدت ممکن نیست، بلکه باید حداقل پنج سال زمان سپری شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسماعیلی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست، جابه‌جایی‌ اشخاص در ساختار اداری را عادی عنوان کرد و افزود: در نظام جمهوری اسلامی خدمت به مردم، توفیقی عبادی است و باید آن‌قدر تلاش کرد تا شرمنده مردم نشد.

وی با اشاره به نائل شدن دکتر اسماعیل نور صالحی به بازنشستگی پس از 30 سال خدمت در نظام سلامت استان، افزود: در مجموعه دانشگاه بعد از جابه‌جایی پست‌ها باید ارتباطات بین مسئولان و نخبگان، افزایش پیدا کند و تجربه‌ها به یکدیگر منتقل شود.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه بر ضرورت همگانی جهت رشد شاخص‌های بهداشتی در گیلان تأکید کرد و گفت: وظایف زیادی در معاونت بهداشتی وجود دارد که به نظر می‌رسد مهم‌ترین آن در دوره کنونی، پرداختن به جوانی جمعیت و حمایت از خانواده است.

گفتنی است؛ در این نشست از زحمات دکتر اسماعیل نور صالحی- معاون پیشین بهداشتی دانشگاه تقدیر و دکتر سید محمود رضوانی به‌عنوان سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان معرفی شد.