سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها

سفر یک روزه و بازدید دستگاه قضا گیلان از پیشرفت چند طرح عمرانی در تالش به همراه فرماندار تالش

بازدیدها: 16

سفر یک روزه و بازدید دستگاه قضا گیلان از پیشرفت چند طرح عمرانی در تالش به همراه فرماندار تالش

رئیس کل دادگستری گیلان در سفر یک روزه به همراه مهندس کیا عاشوری فرماندار شهرستان از محل احداث پل امید ۲۰ متری، کنار گذر و کمربندی در حال احداث این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ما از روابط عمومی فرمانداری تالش ؛ حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی ، رئیس کل دادگستری گیلان به در سفر یک روزه خود به تالش ، به همراه مهندس کیا عاشوری فرماندار تالش پس از بازدید از روند ساخت چند طرح عمرانی در این شهرستان ، در شورای مدیریت و پیشگیری از وقوع جرم تالش که با حضور شورا‌های اسلامی شهر و روستا، دهیاران و آحاد مردم شهرستان تالش در مسجد قاسمیه این شهرستان برگزار شد شرکت کرد.

فرماندار تالش هم در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های مادی و معنوی این شهرستان، گفت: این شهرستان با ۲۱۰ هزار نفربازدید دستگاه قضا گیلان از پیشرفت چند طرح عمرانی در تالش جمعیت، در حوزه گردشگری توان اقتصادی بسیاری دارد.

کیا عاشوری افزود: متاسفانه به دلیل مشکلات و کاستی‌های تالش، این شهرستان از برخی شهرستان‌ها، ۲۰ سال عقب است.وی با اشاره به همراهی مردم تالش با مسئولان در همه شرایط، اضافه کرد: دولت در طول این مدت اقدامات خوبی انجام داده و انتظار مردم حل مشکلات سیل گذشته به یاری مدیران جهادی است.

فرماندار تالش این شهرستان را نقطه اتصال رشت به آستارا دانست گفت: چرا تالش در طول این سال‌ها از داشتن کمربندی محروم مانده؟ چرا برخی از مدیران استانی تمایل به حضور در این شهرستان بازدید دستگاه قضا گیلان از پیشرفت چند طرح عمرانی در تالش ندارند؟ با حضور استاندار گیلان اتفاقات خوبی مانند حل مشکل آب آشامیدنی انجام شد و امیدواریم تغییرات مثبتی در تالش ایجاد شود.

کیا عاشوری با اشاره به راه اندازی چاه فلمن با اعتبار بیش از ۷۰ میلیارد تومان در تالش، افزود: هدف از احداث چاه فلمن و تکمیل خط انتقال آب، اتصال شبکه آبرسانی تالش به مخزن اصلی این شهر و رفع مشکل اب آشامیدنی تالش است.

وی با اشاره به اهمیت طرح آسفالت اسالم به خلخال بیان کرد: این طرح با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان در دست اجراست.

مقام عالی دولت در شهرستان با اشاره به گستردگی شهرستان تالش با حدود ۴۰۰ روستا، گفت: دستگاه منابع طبیعی باید در بهسازی معابر روستایی و حل مشکلات روستا‌های تالش با دولت همکاری کند تا در راستای قانون برای این شهرستان کار‌های ماندگاری را انجام دهیم.