پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022
آخرین خبرها

سقف کار پزشکان را در مناطق محروم برداشته شد

بازدیدها: 24

سقف کار پزشکان را در مناطق محروم برداشته شد

وزیر بهداشت گفت: برای اولین بار این خبر را اعلام می‌کنم که سقف کارانه پزشکان متخصص را در مناطق محروم برداشته‌ایم و این امر باعث می‌شود متخصصان بیشتری نسبت به حضور در این مناطق تمایل پیدا کنند.

رایان خبر: به گزارش فارس، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت گفت: برای مناطق محروم ما بسته‌های جدیدی را تعریف کردیم، که بتوانیم نیروی تخصصی بیشتری را به این مناطق داشته اعزام کنیم.عین اللهی مطرح کرد: برای اولین بار این خبر را اعلام می‌کنم که سقف کارانه پزشکان متخصص را در مناطق محروم برداشته‌ایم و این امر باعث می‌شود متخصصان بیشتری نسبت به حضور در این مناطق تمایل پیدا کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای اولین بار در کشور بحث بیمه همگانی اجرایی خواهد شد، بیان داشت: امسال پنج میلیون و چهارصد هزار نفر را تحت پوشش بیمه قرار داده‌ایم.

وی افزود: خانم‌های باردار حتی اگر بیمه نباشند، در صورت مراجعه، به صورت رایگان بیمه خواهند شد و فرزندان هم تا سن ۵ سالگی بیمه خواهند شد.وزیر بهداشت اظهار داشت: برنامه‌ای برای به‌ورز ها و کارشناسان مامایی داریم که در صورت کمک به بحث ترغیب برای افزایش جمعیت و ارائه خدمات به خانم‌های باردار، بسته‌های تشویقی برای این همکاران در نظر گرفته‌ایم.

عین اللهی با بیان اینکه اساسنامه صندوق بیماری‌های خاص در دستور کار هیات دولت است، ادامه داد: برای بیماران خاص امسال یک بودجه جداگانه حدود ۵ هزار میلیارد تومان در مجلس، در روزهای آینده تخصیص داده خواهد شد که از این زمان به بعد، خدمات بیماران خاص و دارو‌های آنها به طور مستقیم درب منزل بیماران ارسال شود.