سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
شهردار آستانه اشرفیه خبر داد: رشد ۲۱/۱۸ درصدی تعداد صدور پروانه ساختمانی در ۵ماه اول سال جاری در مقایسه با ماهای مشابه سال گذشته

شهردار آستانه اشرفیه خبر داد: رشد ۲۱/۱۸ درصدی تعداد صدور پروانه ساختمانی در ۵ماه اول سال جاری در مقایسه با ماهای مشابه سال گذشته

بازدیدها: 4

شهردار آستانه اشرفیه خبر داد:
رشد ۲۱/۱۸ درصدی تعداد صدور پروانه ساختمانی در ۵ماه اول سال جاری در مقایسه با ماهای مشابه سال گذشته

به گزارش خبرنگار ما از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آستانه‌اشرفیه: با اعلام علی‌مقصودی؛ شهردار آستانه‌اشرفیه، در طی ۵ ماه اول سال ۱۴۰۱ تاکنون ۱۰۳ پروانه ساختمانی به متراژ ۲۷۰۱۲ مترمربع توسط شهرداری صادر شد، که از نظر تعداد نسبت به سال گذشته ۲۱/۱۸ درصد افزایش واز نظر متراژ هم ۷/۷۹ درصد شاهد رشد متراژ صدور پروانه بوده‌ایم.


وی افزود: این در حالی است که در بسیاری از شهرها صدور پروانه به دلایل مختلف در حال رکود است که این رونق صدور پروانه و تعداد پروانه و متراژ بنا  نشان از امنیت و سلامت سرمایه گذاری در حوزه ساخت و ساز در شهر آستانه‌اشرفیه می باشد.


علی‌مقصودی از دلایل دیگر این رشد را قیمت مناسب زمین در شهر آستانه‌اشرفیه و سود نهایی مناسب برای سرمایه گذاران و همچنین شفافیت در عملکرد حوزه شهرسازی و مالی شهرداری بیان کرد.

▪️شایان ذکر است از ابتدای حضور علی مقصودی به عنوان شهردار آستانه‌اشرفیه با بارگذاری دفترچه ضوابط ساختمانی و عوارض شهرداری آستانه اشرفیه  در پرتال شهرداری جهت استفاده و  آگاهی عموم شهروندان  مخصوصا سازندگان محترم قدم های ارزشمندی در خصوص اعتماد سازی و شفافیت اطلاعات  برداشته است.

▪️درهمین راستا شهرداری آستانه‌اشرفیه با توجه به سود مناسب سرمایه گذاری در شهر آستانه اشرفیه و وجود ظرفیت های بالقوه مناسب که در طرح تفصیلی شهر آستانه اشرفیه وجود دارد از همه همه سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران علاقمند در حوزه ساخت و ساز دعوت بعمل می‌آورد تا جهت سرمایه گذاری مطمئن از مشوق های مختلفی که توسط شهرداری آستانه اشرفیه در نظر گرفته شده استفاده نمایند.


همچنین شهرداری آستانه اشرفیه در به حداقل رساندن هزینه های تمام شده در اجرای پروژه های بزرگ شهری با صدور پروانه و … آمادگی خود را جهت مشارکت اعلام می دارد.