دوشنبه , ژانویه 30 2023
آخرین خبرها

طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز و پر خطر در شهرستان املش اجرا می شود

بازدیدها: 4

‍ طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز و پر خطر در شهرستان املش اجرا می شود

رئیس پلیس راهور شهرستان املش گفت: طرح تشدید برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز در املش اجرا می شود.

سرهنگ بهمن جعفری رئیس پلیس راهور شهرستان املش اظهار کرد: با توجه به این که بیشترین عامل تصادفات خصوصا با شدت بالا و‌ منجر به جرح و‌ فوت، رانندگی با سرعت بالا ،سبقت غیر مجاز و انجام حرکات نمایشی و مارپیچ در معابر شهری است، پلیس راهور در جهت کاهش تخلفات و تصادفات، طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز را به اجرا درآورده است که در راستای اجرای آن، دو تیم گشتی به صورت شبانه روزی در معابر اصلی تخلفات حادثه ساز و به ویژه سرعت غیرمجاز و حرکات نمایشی را زیر نظر می گیرند.

وی افزود: ماموران پلیس راهور ضمن اعمال قانون، با هماهنگی مقام محترم قضایی از تردد خودروی متخلف به مدت دو ساعت جلوگیری بعمل آورده و متوقف می نمایند.

سرهنگ جعفری خاطرنشان کرد: طرح توقیف ساعتی وسایل نقلیه متوقف با رویکردتشویق و ترغیب شهروندان در راستای رانندگی قانونمند واجرای صحیح قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در سطح شهرستان اجرا میشودکه جایگزین طرح قبلی مبنی برانتقال وسیله نقلیه متخلف مرتکب تخلفات حادثه ساز به پارکینگ شده است.

وی افزود :این طرح به منظوربرخورد قانونی با مرتکبین تخلفات حادثه سازو برهم زنندگان نظم و امنیت عبور و مرور و از سوی دیگر ترغیب رانندگان به رعایت مقررات و پرهیزاز تکرار این قبیل تخلفات می باشد.