سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
فاز دوم مرکز آموزشی درمانی 17 شهریور رشت به‌زودی افتتاح می‌شود

فاز دوم مرکز آموزشی درمانی 17 شهریور رشت به‌زودی افتتاح می‌شود

بازدیدها: 2

فاز دوم مرکز آموزشی درمانی 17 شهریور رشت به‌زودی افتتاح می‌شود

فاز دوم مرکز آموزشی درمانی 17 شهریور رشت پس از هفت سال از آغاز عملیات اجرایی، به‌زودی افتتاح و در چرخه درمان بیماری‌های کودکان قرار می گیرد.

فاز دوم مرکز آموزشی درمانی ۱۷ شهریور رشت که تنها مرکز تخصصی و فوق تخصصی پزشکی کودکان با 120 تخت دولتی استان گیلان است به‌زودی زیر بار ارائه خدمت و درمان بیماری‌های اطفال می‌رود.فاز دو 17 شهریور رشت شامل درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی اطفال، بخش‌های دندان‌پزشکی، فیزیوتراپی، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، اتاق‌های عمل ( تنها اتاق عمل‌های اطفال در استان) و ریکاوری، بخش‌های CSR مرکزی، جراحی اطفال با ١٢ تخت، بستری نوجوانان با ١٥ تخت و دپارتمان آموزشی بوده و از پیشرفته‌ترین تجهیزات و امکانات درمانی و به‌روز برخوردار است.

این طرح عام‌المنفعه سلامت استان گیلان که تاکنون حدود ۷۰ میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز آن اعتبار صرف شده، پنج هزار و 300 مترمربع زیربنا دارد و در پنج طبقه ساخته‌شده و همچنین مجهز به بام هلی پد است.

بهره‌برداری از فاز دوم مرکز تخصصی و فوق تخصصی پزشکی 17 شهریور رشت نیازی مبرم و ضروری بود که فرایند احداث آن از سال 1394 آغاز شد و پس از یک دوره توقف در اجرا، مجدد طی سه سال اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفت.

این طرح سلامت‌محور، نمونه‌ای از طرح‌های عام‌المنفعه حوزه سلامت در استان گیلان بوده و بهره‌برداری ازآن‌پس از هفت سال از آغاز عملیات اجرایی در ساخت آن‌هم در شرایطی که دولت تحت سخت‌ترین اوضاع مالی است و کرونا نیز در کنار فشارهای تشدید تحریمی بر این کشور سایه افکنده، برای مردم به‌ویژه اقشار مستضعف و کم برخوردار اقدامی تحسین‌برانگیز و قابل‌تقدیر است.گفتنی است 27 طرح بزرگ و عام‌المنفعه سلامت گیلان در هفته دولت امسال و همچنین 101 طرح سلامت‌محور دیگر تا پایان سال در سراسر استان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.