شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها

فرمانده سپاه سپاه پاسداران آستانه اشرفیه درنشست با خبرنگاران شرق گیلان :
اصحاب رسانه ابعاد شخصیتی شهید خوش سیرت را به جامعه بشناساند

بازدیدها: 305

اختصاصی/ زهرا رگان
سرهنگ حمید یحیی پور ،فرمانده سپاه آستانه اشرفیه. در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان های شرق گیلان از برگزاری یادواره شهید خوش سیرت در ششم تیر ماه سال‌جاری خبر داد.
وی در این نشست یک ساعته که در خصوص چگونگی بهره گیری از ظرفیت های اصحاب رسانه در هرچه باشکوه تر برگزار شدن یادواره شهید عارف گیلان و فاتح ماووت ، سردارشهید مهدی خوش سیرت برگزار شدگفت: با توجه به حساسیت و اثرگذاری اصحاب رسانه از خبرنگاران و فعالین رسانه ای شرق گیلان و آستانه اشرفیه دعوت به عمل آوردیم تا پیرامون ابعاد شخصیتی و نظامی سردار شهید مهدی خوش‌سیرت برای نسل امروز را توسط شما بیشتر معرفی نماییم.

وی افزود: سردار شهید خوش سیرت از ابعاد مختلفی برخوردار بود و فقط شخصیت وی مختص آستانه اشرفیه نیست بلکه شخصیتی استانی است که باید به جامعه بخصوص نسل های امروز و آینده معرفی شود

فرمانده سپاه پاسداران شهرستان آستانه اشرفیه در ادامه به بیان ابعاد مختلف شخصیت این شهید عالیقدر رداخت و گفت: شخصیت شهید خوش سیرت ابعاد مختلفی داشت ایشان هم ارتشی بودند، هم بسیجی و هم پاسدار در واقع ایشان عمود خیمه جبهه انقلاب در گیلان به شمار می‌رفتند و به همراه سرداران بزرگی همچون شهید املاکی و سرداران دیگری که امروز به عنوان شهدای زنده به شمار می روند یک فرمانده بودند .

وی با بیان اینکه شهید خوش سیرت نظامی صرف نبودند بلکه یک فرمانده ایدیولوژیک بود ند و ابعاد معنویشان بر ابعاد نظامیشان بیشتر بود ب گفت: منزل این شهید عالیقدر مأمن بسیجی های گیلان و مازندران بود .

همواره پیگیر امورات محرومین، و دستگیر مردم بودند.
با هم افزایی و ارتباطات و تعامل خویشان با همه ارکان اجرایی شهرستان آستانه اشرفیه و استان برای پشتیبانی ها در خط مقدم کمک می‌گرفتند از این رو از ایشان بعنوان« شهید چمران گیلان »باد میشود.

فرمانده سپاه آستانه اشرفیه گیلان با بیان اینکه نمی توان همه ی ابعاد شخصیتی شهید خوش سیرت را به تصویر کشید، تاکید کرد: با توجه به اینکه رسانه یکی از ابزارهای بسیار قوی در جنگ نرم امروز است میتواند با معرفی شهدای گرانقدر به نسل امروز و آینده که حضور این عزیزان را درک نکرده اند در تقابل با جنگ رسانه ای دشمان امروز بسیار کارگشا باشد.
وی خطاب به خبرنگاران و اصحاب رسانه حاظر در این نشست خاطر نشان کرد: شما آگاه به امور روز جامعه هستید و مطالبات و نیازمندیهای جامعه را در ابعاد مختلف میدانید و یکی از مطالبات جامعه اسلامی ایرانی ما در عصر حاضر طلب شخصیت هایی هچون شهید خوش سیرت است.

وی تصریح کرد: از شما می خواهیم پای کار باشید و این چهره انقلابی و سرباز امام عصر را که بهترین روزهای عمرش در تبق اخلاص گذاشتند، به جامعه بشناسانید.

وی در پایان خاطرنشان کرد اگر امروز ایران اسلامی در زمینه های مختلف دفاعی و نظامی از توان بالایی برخوردار است میراث خون پاک شهداست .
وی در پایان به برنامه های یادواره اشاره کرد و گفت : یادواره ی سردار شهید مهدی خوش سیرت در ساعت ۶ عصر روز ششم تیرماه در جوار بارگاه حضرت سید جلال‌الدین اشرف آستانه اشرفیه با سخنرانی قاضی زاده هاشمی ریاست محترم بنیاد شهید کشور برگزار می‌شود .
وی همچنین تعداد شهدای این شهرستان را ۴۳۰ شهید دفاع مقدس و ۲ شهید مدافع حرم اعلام کرد.

گفتنی است: سردار شهید مهدی خوش‌سیرت در 19شهریور سال 1339در روستای چورکوچان شهرستان آستانه اشرفیه استان گیلان دیده به جهان گشود.
سردار شهید مهدی خوش‌سیرت ،فرمانده تیپ و معاون لشکر ۱۶ قدس گیلان بود که در ۱۶ عملیات دوران دفاع مقدس حضور محوری داشت و پس از ۱۳بار جانبازی در ارتفاعات ماووت به شهادت رسید.