چهارشنبه , فوریه 8 2023
آخرین خبرها
مدیرعامل توزیع برق گیلان در برنامه رادیویی دریچه: 7 درصد كل پاداش اختصاص یافته به مشتركین برق كشور برای مشتركان گیلانی است

مدیرعامل توزیع برق گیلان در برنامه رادیویی دریچه: 7 درصد كل پاداش اختصاص یافته به مشتركین برق كشور برای مشتركان گیلانی است

بازدیدها: 5

مدیرعامل توزیع برق گیلان در برنامه رادیویی دریچه:
7 درصد كل پاداش اختصاص یافته به مشتركین برق كشور برای مشتركان گیلانی است

محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با حضور در برنامه رادیویی دریچه به سوالات مطروحه پاسخ داد و برنامه های این شرکت برای گذر از پیک تابستان را تشریح کرد.

وی گفت: نگاه وزیر نیرو و مدیران ارشد شرکت توانیر و به طبعیت از آنها رویکرد موجود در توزیع برق گیلان از ابتدای سال اهمیت دادن به معیشت مردم، رونق تولید در صنایع و عدم خاموشی برق حتی برای کوتاه مدت بوده است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان تاکید کرد: با یک نگاه ویژه تابستان و فصل پیک را آغاز کردیم و این شامل مشوق محوری و برنامه محوری برای موفقیت در اجرای سیاست ها بوده است.

مهدیزاده گفت: از آغازین روز سال و در ایام نوروز برنامه های گذر از پیک را آغاز کردیم که از جمله مهمترین آنها می توان به احقاق حق مردم گیلان و کاهش میزان سهمیه خاموشی استان ( ابلاغی از دیسپاچینگ ملی) که در سالیان گذشته عدد خیره کننده ای بود اشاره کرد.

وی افزود: 76 درصد مشترکین استان خانگی هستند و همراهی بسیاری خوبی در حوزه مدیریت مصرف داشتند به گونه ای که گیلان 3.5 درصد کل مشترکان برق کشور را دارد اما 7 درصد کل پاداش اختصاص داده شده به خوش مصرفی و رعایت الگوی مصرف مربوط به مشترکین گیلانی است.
مدیرعامل توزیع برق گیلان تصریح کرد: بیش از 750 هزار مشترک استان شامل دریافت پاداش شدند و بیش از 35 میلیارد تومان پاداش در قبوض برق آنها اعمال شده است.
وی به مشوق های بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: این مشترکان می توانند با عدم استفاده از برق چاه‌هاي كشاورزي به مدت 5 ساعت در بازه زماني ۱۲ تا ۱۷ (كه در تفاهم‌نامه همكاري درج مي‌شود) و انتقال زمان آبياري به ساعات ديگر، از برق رايگان در مابقي ساعات شبانه روز استفاده کنند.

مهدیزاده با اشاره به سختگیری شدید اعمال شده در حوزه ادارات، اظهار کرد: برق حدودا 80 اداره استان قطع و بالغ بر ۴۰۰ مورد اخطار برای ادارات ثبت شد و در این زمینه همکاران با رصد، کنترل و پیگیری به ادارات اخطار صادر میکردند و اگر بعد از دو بار رعایت لازم صورت نمی‌گرفت، برق اداره موردنظر قطع می‌شد.

وی به برگزاری جلسات متعدد هم اندیشی با صنایع استان اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع امسال به جای تعطیلی روز جمعه، آن را به وسط هفته انتقال دادیم و این باعث شد بالاترین رضایت به نسبت سنوات گذشته ایجاد شود همچنین در تامین سوخت واحدهای صنعتی دارای دیزل ژنراتور نیز تفاهم نامه ها و اقدامات مثبت بسیار زیادی انجام شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: این انتظار ایجاد شده است که در سال های آتی نیز با برنامه ریزی و فعالیت های صحیح همین روند پایداری برق ادامه داشته باشد.


وی مطالبی درخصوص پروژه های انرژی نو در کشور و استان ارائه داد و افزود: عمده مصرف نیروگاههای تولید برق از گاز است و امیدواریم همراهی و همکاری مردم در فصل زمستان نیز ادامه داشته باشد تا شاهد هیچ گونه مشکلی در بحث برق و گاز نباشیم.
مهدیزاده در پایان از وفاق، همدلی و همراهی مسئولان گیلان، صدا و سیما و رسانه های استان و مردم شریف برای گذر از پیک تابستان تشکر کرد.