شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان:
جایگزینی بیش از ۲۰۰ كیلومتر شبكه فرسوده با كابل خودنگهدار

بازدیدها: 5

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر،محمدتقی مهدیزاده مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان از احداث بیش از ۲۰۰ کیلومتر کابل خودنگهدار در استان با اعتباری حدود ۵۰ میلیارد تومان خبر داد.
مهدیزاده گفت: یکی از معضلات و چالش های اساسی استان گیلان، موضوع فرسودگی شبکه و انباشت این فرسودگی طی سالیان اخیر است.

وی تاکید کرد: استان گیلان به دلیل شرایط جوی و همچنین مواجه با بحران های طبیعی سهمگین نظیر بارش های برف سنگین ، رطوبت و شرجی بودن هوا، تندباد و طوفان های فصلی ایجاب می کند که شبکه های توزیع برق به ویژه در حوزه فشار ضعیف ، مورد نوسازی و مقاوم سازی قرار گیرد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان افزود: از دیگر مزایای اصلی استفاده از کابل خود نگهدار در شبکه‌های هوایی توزیع برق می توان به جلوگیری از اتلاف انرژی برق،کاهش هزینه نگهداری شبکه، افزایش ضریب ایمنی، زیبا سازی شهری و روستائی و کاهش میزان استفاده های غیر مجاز از برق اشاره کرد.

مهدی‌زاده با بیان اینکه از مجموع قریب به ۲۱ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف هنوز ۱۳ هزار کیلومتر از شبکه‌های استان گیلان شبکه‌های سیمی است و با تأکید بر لزوم تعویض این شبکه به کابل خودنگهدار اظهار داشت: این موضوع می‌طلبد که با سرعت و برنامه دقیق‌تر تبدیل کل شبکه سیمی استان به کابل خودنگهدار را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم وجود مشکلات مالی و تنگناهای موجود در این زمینه، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۰۰ کیلومتر کابل خودنگهدار در مناطق شهری و روستایی استان احداث شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان اضافه کرد: اولویت برای احداث کابل خودنگهدار مناطق کمتر برخوردار و همچنین دارای فرسودگی و ضعف برق است تا همگان از عدالت خدمت رسانی برخوردار شوند.

وی تاکید کرد: همت و همراهی مسئولان استانی به ویژه نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات و منابع مالی لازم برای نوسازی شبکه های توزیع برق گیلان امری ضروری و مورد درخواست است.

مهدیزاده در خاتمه به سفر اخیر معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به استان گیلان اشاره کرد و افزود: طی این سفر تلاش شد ضمن تشریح چالش های موجود برای خدمت رسانی و برنامه مدونی برای نوسازی شبکه ارائه و جذب اعتبارات در این زمینه مورد تاکید قرار گیرد.

گفتنی است شرکت توزیع برق گیلان در کل استان با بیش از ۳۱ هزار کیلومتر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف در حال خدمت رسانی به مردم شریف استان است.