سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان؛شهرکهای صنعتی دو مأموریت دارد؛ اجرای زیرساخت‌ها و توانمندسازی واحد‌های صنعتی/ امروزه ارتباط صنعت و دانشگاه و حذف موانع بین آنها، ضرورتی انکار ناپذیر است/امروزه ارتباط صنعت و دانشگاه و حذف موانع بین آنها، ضرورتی انکار ناپذیر است/با استفاده از  ظرفیت دانشگاه گیلان کارهای خوبی در خوشه های صنعتی برنج صورت گرفته است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان؛شهرکهای صنعتی دو مأموریت دارد؛ اجرای زیرساخت‌ها و توانمندسازی واحد‌های صنعتی/ امروزه ارتباط صنعت و دانشگاه و حذف موانع بین آنها، ضرورتی انکار ناپذیر است/امروزه ارتباط صنعت و دانشگاه و حذف موانع بین آنها، ضرورتی انکار ناپذیر است/با استفاده از ظرفیت دانشگاه گیلان کارهای خوبی در خوشه های صنعتی برنج صورت گرفته است

بازدیدها: 15

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان؛شهرکهای صنعتی دو مأموریت دارد؛ اجرای زیرساخت‌ها و توانمندسازی واحد‌های صنعتی/ امروزه ارتباط صنعت و دانشگاه و حذف موانع بین آنها، ضرورتی انکار ناپذیر است/امروزه ارتباط صنعت و دانشگاه و حذف موانع بین آنها، ضرورتی انکار ناپذیر است/با استفاده از ظرفیت دانشگاه گیلان کارهای خوبی در خوشه های صنعتی برنج صورت گرفته است

در راستای تعامل هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه بمنظور رونق صنعت گیلان ، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان با رییس دانشگاه پیام نور این استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی گیلان در نشست مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی با رییس دانشگاه پیام نور استان ،مسایل مختلف صنعت و تعامل آن علم و دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.مهدی محبوبی حسن کیاده با بیان اینکه افتخار می کنم امروز در محیط علم و علم آموزی و دانشگاه هستم، گفت: برخی از مشکلات صنعتی امروز ما این است که اساتید دانشگاه یا به صنعت ورود نکرده اند یا اگر هم ورود کرده اند ،عملیاتی نبوده است.

وی بابیان اینکه استان گیلان دارای ۱۸۵۷ واحد فنی و ۳۲ شهرک صنعتی متوسط و کوچک دارد، افزود: این واحدها و شهرک ها از نظر منابع مالی محدود هستند.

محبوبی خاطر نشان کرد: داشتن صنایع مالی باعث تولید ارتباطات بیشتر می شود و چون واحدهای صنعتی منابع مالی محدود دارند در بخش تحقیقات و پژوهش ضعیف هستند.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان با بیان اینکه فناوری در صنعت بسیار مهم است و اساتید باید در این زمینه ورود کنند، گفت: اقتصاد گیلان علاوه بر صنعت مبتنی بر کشاورزی است . محبوبی یادآور شد: بمنظور توسعه بخش کشاورزی تحقیقاتی نیز انجام و اولویت های کشاورزی استان را مورد بررسی قرار داده شده است. همچنین تحقیقی در خصوص اینکه چه محصولاتی در استان گیلان و در صنایع کوچک داشته باشیم نیز انجام شده و اولویت بندی هایی نیز در این خصوص مشخص شده است بعنوان نمونه در زمینه محصولات استراتژیک ی مثل برنج …

محبوبی با بیان اینکه امروز شهرکهای صنعتی دو مأموریت دارد درحالی که در گذشته فقط یک ماموریت داشت و آن اجرای زیرساخت ها بود گفت: امروز سعی داریم در کنار زیر ساخت ها مقوله توانمندسازی را درواحد های صنعتی پیاده کنیم .

وی یادآور شد: اتفاقات خوبی در عرصه توانمند سازی شهرکهای صنعتی گیلان از جمله در «صنعت چای» به وجود آمده است.

وی در ادامه سخنان خود بیان داشت : واحدهای صنعتی در فرایند تولید دچار مشکل هستند که برای رفع پروسه عارضه یابی را به طور جدی پیگیری کرده ایم. وی با بیان اینکه در زمینه خوشه های صنعتی برنج کارهای خوبی نیز انجام شده است ، گفت: با استفاده از ظرفیت دانشگاه گیلان کارهای خوبی در خوشه های صنعتی برنج صورت گرفته است. محبوبی در ادامه خواستار تعامل بیشتر دانشگاه و صنعت شدو اظهار داشت: پایان نامه های دانشجویان باید عملیاتی شود تا مشکلات صنعت استان حل گردد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی گیلان با بیان اینکه حجم کار شهرک های صنعتی در بخشهای سخت افزاری و نرم افزاری بسیار بالاست و باید اولویت‌ها مشخص و مورد ارزیابی قرار گیرند از راه اندازی خوشه دارویی در استان گیلان در آینده نزدیک خبرداد و گفت: فروش واحدهای صنعتی ، برگزاری نمایشگاه ، استانداردسازی و صادرات میوه واحدهای صنعتی از دیگر اقدامات خوب شهرکهای صنعتی گیلان است.

دکتر توکلی ، رئیس دانشگاه پیام نور گیلان نیز گفت: هدف دانشگاه این است که مسائل جامعه حل شود و با توجه به اینکه دانشگاه کارهای پژوهشی انجام میدهد نگاه ما این است که ببینیم مشکلات جامعه چیست تا بتوانیم آنها را حل کنیم.

وی با بیان اینکه تا کنون از توانایی های دانشگاه پیام نور استفاده نشده است، گفت: شهرک های صنعتی شاهرگ و شاه راه صنعت هستندو انتظار داریم شهرکهای صنعتی بستر را برای ورود دانشگاه پیام نور به صنعت فراهم کنند.