شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان:
استانداردسازی ورزشگاه تختی انزلی ۴۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

بازدیدها: 7

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از مهر،مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: ایجاد استانداردهای لازم و بازسازی سکوهای ورزشگاه تختی برای میزبانی از تیم های لیگ برتری ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

جهانبخش آرمان عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از ورزشگاه تختی انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیشتر اماکن ورزشی در شهرستان‌های رشت، انزلی و تالش علاوه بر فرسودگی، استانداردهای لازم برای برگزاری بازی‌های لیگ برتر و حتی لیگ یک را نیز ندارند.

وی با اشاره به وجود مشکلات متعدد زیرساختی در ورزشگاه‌های گیلان، افزود: ورزشگاه تختی انزلی از چمن طبیعی مناسبی برخوردار است در حالی که ورزشگاه‌های وحدت آستارا، پوریای ولی تالش و سردار جنگل و عضدی در رشت دارای چمن مصنوعی هستند.

آرمان با اشاره به ضرورت تأمین اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی برای ایجاد استانداردهای لازم به منظور میزبانی از تیم‌های لیگ برتر در ورزشگاه تختی انزلی، گفت: برای فراهم سازی استانداردهای لازم جهت حضور تیم‌های مهمان در این ورزشگاه ۱۰ میلیارد تومان و برای بازسازی سکوهای ضلع شمالی و جنوبی ورزشگاه نیز حداقل ۳۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان به تأمین بخشی از اعتبارات و رفع گوشه‌ای از مشکلات این ورزشگاه با همت مسئولان انزلی و استان اشاره و تاکید کرد: رفع کامل مشکلات این ورزشگاه به بیش از هشت ماه زمان نیاز دارد اما با تعامل و همراهی همه مسئولان شهری و استانی می‌توان با اولویت بندی و رفع نواقص مهم، شرایط میزبانی ملوانان را در این ورزشگاه فراهم کرد.

آرمان با بیان اینکه سکوهای ورزشگاه تختی ظرفیت لازم برای برگزاری مسابقات در لیگ برتر را ندارد، گفت: علاوه بر بلیط فروشی الکترونیکی و شماره گذاری صندلی‌های ورزشگاه، هواداران نیز باید بر اساس ظرفیت و گنجایش ورزشگاه در بازی‌های خانگی حضور یابند و در صورت عدم رعایت حد نصاب ظرفیت ورزشگاه خودشان دچار مشکل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه گیلان در بخش توسعه زیرساختی اماکن ورزشی از استان‌های کم برخوردار است، اضافه کرد: با توجه به اینکه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور متولی بازسازی ورزشگاه‌ها از سوی وزارت ورزش و جوانان است با همت جمعی مسئولان استان تلاش می‌شود شرایط لازم برای میزبانی ملوانان از تیم‌های مهمان در ورزشگاه تختی انزلی فراهم شود.